מסרו עדות בתיק 4000. מולכו ושמרון
מסרו עדות בתיק 4000. מולכו ושמרון | צילום: Yonatan Sindel,Michal Fattal/Flash90, חדשות

פרסום ראשון - זימון מפתיע לעדות בתיק 4000: שניים מהאנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו, עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, מסרו היום (שלישי) עדות פתוחה בתיק בזק. השניים חשודים ונחקרו באזהרה בתיק 3000 (פרשת הצוללות) ועדיין לא ברור אם המשטרה תמליץ להעמידם לדין. הם נקראו לעדות בשל העובדה שנתניהו התייעץ עימם מעת לעת במהלכיו השונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשך כארבע שעות נחקר היום נתניהו במעון הרשמי בירושלים ע"י חוקרי להב 433 וחוקרי הרשות לניירות ערך. החקירה הזו, שאמורה הייתה להתמקד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה!), תוכננה להיערך כבר בשבוע שעבר, אך בשל בעיה כלשהי היא נדחתה לשבוע הנוכחי. נתניהו צפוי להיחקר לפחות עוד פעם אחת בחקירת השלמה בתיקי 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (פרשת נתניהו-מוזס). חקירתו של שאול אלוביץ', לשעבר בעל השליטה בבזק ובאתר וואלה, נמשכת.

בהודעה משותפת שפרסמו המשטרה והרשות לניירות ערך נכתב: "הרינו לאשר כי ראש הממשלה נחקר היום במשך מספר שעות במעונו בירושלים וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

נתניהו עומת עם עדות חפץ
נתניהו עומת עם עדות חפץ | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

מדובר בחקירה העשירית של נתניהו, ובה לראשונה הוא עומת עם הראיות הדרמטיות שסיפק עד המדינה ניר חפץ. החקירה התמקדה במידע ובקלטות שהעביר חפץ, שמחזקות לכאורה את החשדות לפיהן הסיקור המוטה והאוהד לטובת נתניהו באתר "וואלה!" היה בתמורה להטבות שקיבלה חברת בזק מראש הממשלה בעת שמקורבו, שאול אלוביץ', היה בעליו. 

בחקירה הקודמת של ראש הממשלה, הוא נערך להישאל על תיק 2000 ועל תיק 4000, אלא שבסופו של דבר נגבתה ממנו עדות פתוחה בלבד בתיק 3000 (פרשת הצוללות וכלי השיט). בדרישה של המשטרה להעיד, הייתה חותמת מבחינתו של נתניהו לכך שהוא אינו חשוד בתיק 3000.