במשטרה פתחו בחקירת חשד לרצח בעקבות מציאת גופתה של אופירה חיים ז"ל ליד ביתה בתל מונד, וכעת מתמקדים בהערכה לפיה הרקע למעשה הוא סכסוך כספי. מספר חשודים, במעגל הקרוב של המשפחה, עוכבו ונמצאים בחקירה שבסופה יחליטו האם להביאם להארכת מעצר או לשחררם הביתה. אחיינה של חיים: "התפללנו שנמצא אותה בחיים ושהיא תחייך אלינו". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

יקיר, אחיינה של חיים ז"ל, אמר לחדשות Online כי "זה בלתי נתפס לגלות את דודתך האהובה מתה בביתה. זה בלתי נתפס שככה היא סיימה את חייה". הוא הוסיף עוד כי "התפללנו שנמצא אותה ושהיא תחייך אלינו. אין מקום שלא חיפשנו בו. הדבר האחרון שחשבנו עליו זה שנמצא את גופתה פה. אנחנו המומים, זאת הזייה".

האחיין התייחס עוד לחשד לסכסוך שהוביל למעשה. "אנשים מדברים שטויות", הבהיר. "בשלב הזה אין לנו מושג מי המפלצת שמסוגלת לעשות דבר כזה לאופירה".

חשד שאופירה נרצחה בשל סכסוך כספי
אופירה חיים ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה ‎, חדשות

הבוקר נמצאה גופתה של חיים בת ה-56 סמוך לביתה בתל מונד. שולי ויעל, שכנותיה, סיפרו כי מדובר בשכנה שקטה. "אני בהלם שקרה כזה דבר בשכונה", סיפרה שולי. "אין כאן דברים כאלה, כולם מכירים את כולם. היא הייתה האדם הכי טוב בעולם, אין דברים כאלה". יעל הוסיפה כי "היא גדלה פה, התחתנה פה, הביאה ילדים פה. אנחנו המומים, זו תעלומה".

צו איסור פרסום הוטל על יתר פרטי הפרשה, אך במשטרה ציינו: "מיד עם קבלת התלונה על היעדרה ביצעה המשטרה חיפושים ופתחה בחקירה אודות היעלמותה. אתמול ביצעה משטרת ישראל הערכת מצב שבעקבותיה הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לבצע חיפוש וחפירות סמוך למקום מגוריה".

חיפושים אחר הנעדרת אופירה חיים
החיפושים אחר חיים | צילום: חדשות

חיים, גרושה ואם לשלוש בנות, עבדה לאחרונה כמורה מחליפה בבית ספר באזור מגוריה. עד לא מזמן הייתה בבעלותה מסעדת פועלים בעמק חפר. "ברגע שהאחיות שלי אמרו לי שהיא לא עונה הפסקתי את הטיול שלי בהודו והגעתי לארץ כדי לעזור בחיפוש", סיפרה בתה לחדשות Online.