שוב חשד להתעללות בפעוטון, ושוב בפתח תקווה: אחת האימהות בפעוטון בעיר החלה לחשוד בעקבות התנהגות אגרסיבית של הבת שלה, וכשצפתה בתיעוד מתוך הגן הזדעזעה לגלות את ההתנהלות של הגננת כלפי בתה. חלק מהפעוטות בגן היו באותו פעוטון בו מתה יסמין וינטה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר שהאם ביקשה לראות את הצילומים מהגן, יחד עם הגננת הן צפו בתיעוד מאותו היום, שם ראתה לכאורה את הגננת תוקפת את בתה. "היא תופסת את הבת שלי, מעיפה אותה, נותנת לה דחיפה ונותנת לה מכה על הפה", סיפרה האם. "אני מסתכלת על הגננת ואומרת לה: 'את נתת כרגע מכה לילדה?' אז היא אומרת לי: 'זה פליק נורא קטן'".

בהמשך סיפרה האם על התעללות לכאורה שהעבירה הגננת את בתה. "היא לוקחת את הילדה שלי, והיא קושרת אותה לכיסא אוכל נוקשה מפלסטיק", שחזרה. "כל זה למשך שעה וחצי, הילדה יושבת בלי שתיה, הילדים מסתובבים לידה".

עו"ד חני גלוקשטד-סדן, המייצגת את ההורים, אמרה כי "ההורים נחרדו לגלות שהם חלק מהסטטיסטיקה, הם הגישו תלונה ובכוונתם למצות את כל ההליכים, גם האזרחיים וגם הפליליים נגד כל המעורבים".

יסמין וינטה ז
יסמין וינטה ז"ל | צילום: החדשות

לפני כחודש המשטרה פרסמה את ממצאי חקירת מותה של התינוקת יסמין וינטה ז"ל בפעוטון בפתח תקווה. לפי כתב האישום החמור שהוגש נגדה, הסייעת בפעוטון הטיחה את התינוקת על מזרן, נשכבה מעליה וצפתה בטלפון הסלולרי עד שהיא מתה.

כתב האישום הקשה מגולל את מעשיה כפי שתועדו במצלמות במקום: הסייעת עבדה בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה בין השנים 2018-2016, ובמהלך עבודתה טיפלה בקבוצת תינוקות בני 3 חודשים עד שנה וחצי.

הסייעת בדיון בבית המשפט
הנאשמת בגרימת מותה של וינטה ז"ל | צילום: החדשות

בהזדמנויות רבות התעללה הנאשמת בתינוקות כדבר שבשגרה, כך נטען, בכך שאחזה בהם בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה וגררה אותם בכוח. כמו כן הניחה הנאשמת שמיכות על ראשם וגופם של התינוקות בגן תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום.