שוחרר למעצר בית: אלכסיי כץ
שוחרר למעצר בית: אלכסיי כץ | צילום: החדשות

מבוי סתום בחקירת התקיפה החמורה בקריית חיים? בית משפט השלום בקריות שחרר היום (רביעי) למעצר בית את אלכסיי כץ, החשוד המרכזי בתקיפת הצעירים הערבים בחוף בקריית חיים. כץ זוהה במסדר זיהוי על ידי המותקפים, ושוחרר לאחר שבתחילת השבוע מעצרו הוארך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השופטת שדנה בתיק אמרה כי היא לא סבורה שהחקירה קרובה לסיומה, וייתכן כי ההחלטה לשחררו למעצר בית מעידה על כך שקיים מבוי סתום בחקירת המקרה. "מההתחלה אמרנו שאין למשטרה ראיות נגד החשוד המרכזי חוץ מזיהויו במסדר הזיהוי על ידי המותקפים", מסר עו"ד אבי אמר, פרקליטו של החשוד.

אחד הפצועים בתקרית
אחד הפצועים בתקרית | צילום: חדשות

החשוד השני, אולג גרשקובוביץ', טען בפני חוקרי המשטרה כי יש לו אליבי. גם הוא שוחרר למעצר בית לאחר שנבדק האליבי, אך החשד הסביר עדיין קיים. בסך הכל, ארבעת החשודים שנעצרו בתיק עד היום שוחררו. "מדובר בחקירה שהסתעפה, ולא מסתמן שהחקירה קרובה לסיומה", אמרה השופטת. למרות שהתבצעו ארבעה מעצרים כחלק מהחקירה, בשלב זה ישנם רק שני חשודים במעורבות, שיש ביניהם היכרות מוקדמת.

מחקירת התקרית עולה כי כשהצעירים ישבו בחוף, ניגש אליהם אחד החשודים, ולאחר חילופי דברים קצרים חזר למקום עם חבריו וביחד הם תקפו את הצעירים באלימות. השלושה, רופא ושני אחים תושבי שפרעם, הגישו תלונה במשטרה בעקבות התקיפה, שלטענתם הייתה על רקע לאומני. הם מספרים כי חבורה של צעירים יהודים תקפה אותם באלימות בחוף הים לאחר שגילו כי הם ערבים.

עו
עו"ד אבי אמר | צילום: חדשות

המקרה אירע בלילה שבין רביעי לחמישי לפני כשבועיים. לדבריהם, ניגש אליהם צעיר ושאל אותם אם הם ערבים. השלושה השיבו בחיוב, ואז עזב הצעיר את המקום – וכעבור זמן קצר שב עם חברים, כשהם חמושים באלות, בסכינים ובדוקרנים. חבורת הצעירים היהודים החלה לתקוף את הצעירים הערבים, וגרמה להם לחבלות ראש וגוף. הצעירים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה לקבלת טיפול רפואי, שם גם הגישו את התלונה על האירוע.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/