אף גורם רשמי לא בקשר איתו. בנימין נתניהו
"לא היה ולא נברא", נתניהו (ארכיון) | צילום: AP, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שלישי) לחקירתו העשירית שהתקיימה מוקדם יותר היום ועסקה בתיק 4000 (פרשת בזק-ואלה!). בתגובה רשמית ממשרדו הכחיש ראש הממשלה שהוצג בפניו מידע חדש וחזר על טענותיו לפיו החשדות נגדו מופרכים: "תיק 4000 לא היה ולא נברא".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעה נכתב כי ראש הממשלה מעולם לא קיים עסקה על שאול אלוביץ' - לשעבר בעל השליטה בבזק ובאתר ואלה, אלא להפך: "לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עוין באתר 'וואלה'".

"סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו", נכתב בהמשך התגובה. "זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס".

הטבות תמורת סיקור אוהד? נתניהו ואלוביץ'
"סיקור שלילי בואלה!", נתניהו ואלוביץ' | צילום: איל יצהר, גלובס, רויטרס, חדשות

בתגובת ראש הממשלה הוכחשו גם הטענות כלפי יחס מיוחד לכאורה שהוענק לאלוביץ' בעסקת בזק-יס: "ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת".

עוד נטען בתגובה כי לא היו מקרים שהוצגו בפני ראש הממשלה בזמן שהיה שר התקשורת בוא הוא לא חתם על המלצות של גורמי המקצוע, לטענתו, כך היה גם במקרה הזה. "הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'", נכתב. "תיק 4000 לא היה ולא נברא".

ראש הממשלה נחקר היום במשך כארבע שעות במעונו הרשמי בירושלים ע"י חוקרי להב 433 וחוקרי הרשות לניירות ערך. החקירה הזו, שאמורה הייתה להתמקד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה!), תוכננה להיערך כבר בשבוע שעבר, אך בשל בעיה כלשהי היא נדחתה לשבוע הנוכחי. נתניהו צפוי להיחקר לפחות עוד פעם אחת בחקירת השלמה בתיקי 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (פרשת נתניהו-מוזס). חקירתו של שאול אלוביץ', לשעבר בעל השליטה בבזק ובאתר וואלה, נמשכת.

תקופה ביטחונית רגישה? הסיבות לפירוק הממשלה
"לא היה שירות מיוחד", נתניהו (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

בהודעה משותפת שפרסמו המשטרה והרשות לניירות ערך נכתב: "הרינו לאשר כי ראש הממשלה נחקר היום במשך מספר שעות במעונו בירושלים וזאת במסגרת חקירה המנוהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

מדובר בחקירה העשירית של נתניהו, ובה לראשונה הוא עומת עם הראיות הדרמטיות שסיפק עד המדינה ניר חפץ. החקירה התמקדה במידע ובקלטות שהעביר חפץ, שמחזקות לכאורה את החשדות לפיהן הסיקור המוטה והאוהד לטובת נתניהו באתר "וואלה!" היה בתמורה להטבות שקיבלה חברת בזק מראש הממשלה בעת שמקורבו, שאול אלוביץ', היה בעליו.