פרטים חדשים על מותה של הצעירה שהתמוטטה במהלך מסיבת טבע בדרום הארץ: מחקירת המשטרה עולה כי מארגני האירוע ידעו על מצבה הרפואי הקשה של המנוחה, השאירו אותה ברכב של אחד מהם - אך לא פינו אותה לבית החולים כי חששו שהמסיבה תיסגר, דבר שיגרום להם לנזקים כספיים. 

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסרטון שפורסם הערב (רביעי) בחדשות 2 ניתן לראות לראשונה את הרכב של אחד ממארגני המסיבה שבו הייתה המנוחה לפני שפונתה במצב אנוש לבית החולים. כבר בשלב מוקדם הבחינו המארגנים במצבה הרפואי הקשה של הצעירה שפרכסה ברכב והחליטו בבוקר לפנות אותה - אך חזרו בהם.

הרכב בו הושארה הצעירה
הרכב בו הושארה הצעירה | צילום:

לאחר דין ודברים ביניהם חזרו בהם המארגנים מהחלטתם ולא פינו אותה. רק כעבור 4 שעות, שבהן הייתה ללא מים ומזון וגם ללא טיפול רפואי, הם החליטו להזעיק את מד"א והמשטרה. כבר בבוקר שלאחר האירוע העלתה חקירת המשטרה הראשונית כי המנוחה הושארה ברכב - רק בגלל החשש של מארגני המסיבה שכוחות ההצלה שיבואו יסגרו להם את האירוע, דבר שיגרום לנזקים כספיים.

"היום כעבור פרק זמן של כ-18 ימי מעצר מאחורי סורג ובריח, ולאחר התייעצות המשטרה עם הפרקליטות הגיעו למבוי סתום ולמסקנה המתבקשת שנטענה לאורך כל הדרך שלא היה מקום למעצרו של מרשי כלל ועיקר וזאת למרות התוצאה המרה במות המנוחה", מסר עו"ד ארז שלו, פרקליטו של אחד החשודים.

עורך דין ארז שלו
עורך דין ארז שלו | צילום:

האישום ייקבע לאחר שיתקבלו תוצאות בדיקות הדם

גיבוש כתב האישום החמור נמצא בשלבים הסופיים והחשודים יואשמו בהריגה או לכל הפחות בגרימת מוות ברשלנות. האישום ייקבע בהתאם לתוצאות בדיקות הדם של המנוחה שיצביע על סיבת מותה. מהמחוז הדרומי של המשטרה נמסר כי הם רואים בחומרה את תופעת מסיבות הטבע והם פועלים כדי לשים לה סוף.

המסיבה התרחשה בתחילת החודש סמוך לצומת גורל בדרום הארץ. במהלכה פונתה הצעירה לבית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת, לאחר שסבלה ממכת חום קשה שהובילה לקריסה קשה של מערכות הגוף השונות. בשל מכת החום וההחייאה הממושכת שעברה אובחן אצלה נזק מוחי חמור ובלתי הפיך ולבסוף נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

שוטרים שהגיעו למקום בעקבות דיווח למוקד 100 סרקו את האזור ומצאו מסיבת טבע שהתקיימה סמוך למקום, אותה סגרו. בתום חקירה ראשונית בשטח, עכבו השוטרים את מארגן המסיבה ואת הדי.ג'יי שניגן בה, והעבירו אותם לחקירה בתחנת המשטרה ברהט.