בנימין נתניהו וארי הרו
חתם על הסכם עד מדינה. ארי הרו | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

ארי הרו חתם על הסכם עד מדינה: ראש הסגל לשעבר של נתניהו חתם היום (שישי) לפני הצהריים עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה. במסגרת ההסכם שגיבש פרקליטו של הרו, עו"ד רועי בלכר, הרו צפוי להודות בעבירות של מרמה והפרת אמונים, לרצות חצי שנת עבודות שירות ולשלם קנס כספי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד במסגרת ההסכם, שנחתם לפני הצהריים בפרקליטות תל אביב מיסוי וכלכלה, צפויים להימחק סעיפי השוחד והלבנת ההון נגד הרו. הוא יודה בעבירות המיוחסות לו ויורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים.

פרטי ההסכם בכתב ידה של השופטת
פרטי ההסכם בכתב ידה של השופטת | צילום:עוד הוסכם כי הצדדים יעתרו לכך שיוטל עליו עונש הכולל רכיב של 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות וקנס כספי בסך 700 אלף שקלים. ההסדר נחתם הבוקר באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה.

המידע שבידי הרו תורם תרומה דרמטית לתיק 1000

להרו יש ככל הנראה מידע חשוב מאוד שהפרקליטות זקוקה לו על מנת להשלים את החקירות. במשטרה סיפרו שהרו נמצא בלחץ בשל בעיות אישיות משפחתיות ובעיות כלכליות קשות. הרו, כך מספרים במשטרה, תורם תרומה דרמטית לתיק 1000 ופותח צוהר לאירועים והתפתחויות בפרשה.

הרו מביא בעיקר עדויות שיטה אבל גם עדויות רלוונטיות וטריות: למשפחת נתניהו נודע לפני כחודש עם המגעים עמו והיו בהלם כי הרו מוגדר כבן בית ובן משפחה ממש: אם אכן ישמש עד נגדם זו אכן מהלומה לא צפויה.

נתניהו חשוד בשוחד בפרשת המתנות | צילום: החדשות

במסגרת הבקשה לצו איסור הפרסום, פירטה המשטרה את העבירות בהן חשוד ראש הממשלה נתניהו בתיקי 1000 ו-2000: "פרשיות שעניינן ביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים". מכיוון שנתניהו הוא החשוד היחיד בתיק 1000, הנודע גם כ"תיק המתנות", החשדות המופיעים בבקשה מכוונים אליו. גם בתיק 2000, העוסק במגעים עם נוני מוזס, הוא אחד משני החשודים בשלב זה.

חתימת הסכם עד המדינה - מהלומה לנתניהו

שמו של הרו עלה לאחרונה בתקשורת לאחר שהתגלה כי הוא זה שנשא את מכשיר ההקלטה שתיעד חלק משיחות נתניהו ומוזס שהתגלגלו לפרשה 2000. בשלב מאוחר יותר העביר הרו את הטלפון הסלולרי המקליט שלו לראש הממשלה, אך ההקלטות הדרמטיות האלו נתפסו בכליו כשנעצר במסגרת חקירת פרשה אחרת. מאחר שהרו היה ראש הסגל של נתניהו והוא זה שאחראי להקלטות השיחות בין ראש הממשלה למוזס, ניתן להעריך כי לנתניהו יש סיבה להיות מודאג.

פרקליטו של הרו, עו
פרקליטו של הרו, עו"ד רועי בלכר | צילום: חדשות 2

מטעם ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: ״אנו דוחים על הסף את הטענות המופרכות שמושמעות נגד ראש הממשלה. מסע הצייד להחלפת השלטון נמצא בעיצומו, אבל הוא נידון לכישלון, מסיבה פשוטה: לא יהיה כלום כי לא היה כלום״.