מפקד חיל הים לשעבר מרום (צ'ייני)
צ'ייני: "לא הופקדו כספים בחשבון בקפריסין | צילום: פלאש 90/ משה שי, חדשות

התפתחויות בחקירת פרשת 3000: מפקד חיל הים לשעבר, האלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום נחקר היום (רביעי) על מעורבותו בפרשת הצוללות. בחקירה אישר צ'ייני כי מיקי גנור ביקש ממנו להמליץ על מינויו להיות נציג התאגיד הגרמני טיסנקרופ, אך טוען כי המינוי ראוי והוא לא קיבל על כך דבר. צ'ייני מכחיש שהכספים שקיבל על ייעוץ לגנור ניתנו לא כדין, וכי החשד שמדובר בהסכם פיקטיבי שנועד להעביר אליו כספים מעסקת הצוללות הוא לא נכון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

צ'ייני אישר שהוא מחזיק בחשבון בנק בקפריסין, אך לדבריו לא הופקדו שם כספים. בתוך כך, מעצר הבית של עורך דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו דוד שמרון, הוארך ביומיים. שמרון נחקר היום שעות ארוכות ובצאתו ממשרדי להב 433 אמר כי "איני יכול לדבר, תנו למשטרה לעשות את עבודתה". היום פורסם לראשונה בחדשות 2 כי גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, מסר עדותו בפרשה.

חקירת תיק 3000 נמשכת
חקירת תיק 3000 נמשכת | צילום: דובר צהל

מוקדם יותר הערב נענה בית המשפט לבקשת חוקרי המשטרה והאריך בחמישה ימים את מעצרו של עו"ד רונן שמר, עובדו השכיר של איש העסקים מיקי גנור שייצג את התאגיד הגרמני שייצר את הצוללות ונעצר אף הוא במסגרת חקירת התיק. שמר חשוד בעבירות של מרמה והלבנת הון.

גנור בבית המשפט, ארכיון
גנור השבוע בבית המשפט | צילום: מוטי קמחי
מפקד חיל הים לשעבר מרום (צ'ייני)
בין העצורים. אלי (צ'ייני) מרום | צילום: פלאש 90/ משה שי, חדשות

עו"ד יעל גרוסמן המייצגת את רונן שמר מסרה בתגובה להארכת מעצרו כי עו"ד שמר עובד כשכיר אצל גנור ומבצע עבורו עבודה טכנית בלבד. הוא אינו מעורב בעסקיו ואין לו כל אינטרס בהם. המשטרה פועלת להאריך את המעצר בכדי לקבל ממנו מידע על פעולות של אחרים שכאמור אין לו שום שותפות בהן".