יורם שמעון
יורם שמעון, ראש מועצת מבשרת ציון | צילום: פלאש 90/ יונתן סינדל, חדשות

יום לאחר שהותר לפרסום כי ראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון, נעצר יחד עם איש העסקים רמי לוי, בחשד לעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, מתייחס פרקליטו, עו"ד אורי קינן, לפרשה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא טוען כי מדובר ב"עורבא פרח" וכי לא ייצא מהחשדות דבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש פה סגירת חשבונות פוליטיים, יש כאן ניסיון לחיסול פוליטי. אין לי דרך אחרת להגדיר את הדברים", אמר עו"ד קינן. "יורם הוא קורבן של אנשים שמנסים להפריע לו לתפקד. לא מעניין אותם כלום. רק מעניין אותם להחזיק בכוח ובשררה. לא מעניין אותם תושבי היישוב, זו בושה וכלימה. הוא אדם נפלא שכל מעייניו מופנים לשיפור חיי התושבים. הוא מרגיש רע מאוד, אבל הוא בטוח בצדקת הדרך", הוסיף.

פרקליטו של שמעון שלל את החשדות המיוחסים לו וטען כי "העובדה שמר שמעון לכאורה דאג להעשיר את קופת הקניונים אינה נכונה ואני מאמין שזה התברר כבר אתמול בחקירה, שבסופה שוחרר למעצר בית". בהתייחסו לטענה כי שמעון ניסה לוותר לרמי לוי על שומה בגובה של 21 מיליון שקלים על קניון מבשרת שבבעלותו, טען עו"ד קינן כי ההפך הוא הנכון: "מרשי ביקש כראש רשות למקסם את ההכנסות של החברה הזאת ובד בבד לקדם ככל שאפשר את פתיחת הקניון".

"אני לא רוצה לפגוע בחקירה, אבל יורם לא ביקש מעולם שום הקלה לרמי לוי. יש ועדות, יש ועדת הראל, יש ועדות לתכנון ובנייה - הוא לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו, הוא לא יכול לתת מתנה כזאת", הסביר. גם באשר למינויים של מקורביו לתפקידים בקניון מבשרת ציין עורך הדין כי הטענות לא נכונות.

כאמור, אתמול נעצר שמעון וחקר במשטרה בחשד למרמה והפרת אמונים יחד עם רמי לוי. יחד איתם עוכבו לחקירה איש עסקים נוסף ועורך מקומון. בתחקיר שפורסם לפני כחצי שנה ב"חדשות סוף השבוע" הועלו תמיהות לגבי מינויה של רעייתו, ליאת, למנהלת השיווק בקניון החדש, ושל ראש המטה שלו - למנכ"ל הקניון.

איש העסקים רמי לוי
רמי לוי, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

"הגברת לא קרובה אליו, היא כבר לא אשתו. הם גרושים", הבהיר קינן. "אם הייתה קרובה אליו היא הייתה הופכת לגרושתו? העובדה שהיא עובדת שם היא עניינה בלבד, ולא הייתה לו שום התערבות במינוי גם של ראש המטה".

רוחות סוערות במבשרת ציון

במקביל, ביישוב מבשרת ציון הרוחות סוערות. רק לאחרונה נהנו התושבים מקיץ גדוש בהופעות של אמנים ומסלילת כבישים מחודשת, ורבים ביישוב סבורים שמדובר בסגירת חשבונות פוליטיים של יריבים עם ראש המועצה. דף פייסבוק לתמיכה בשמעון נפתח על ידי קבוצת תושבים, ורבים מאנשי היישוב מתייחסים לפרשה החדשה.

"הלוואי ובאמת היו דואגים לרווחת היישוב ומשקיעים בזה אנרגיה כמו שהשקיעו בהפצת לכלוך וזוהמה", כתב התושב שלומי חיים בעמוד הפייסבוק. "מקווה עבור היישוב, עבור כולנו ועבור יורם שהכל יסתיים בלא כלום".

התושבת רעות כהן הוסיפה: "כמה שינסו להוריד אותך לא יצליחו! בנאדם שדואג ליישוב מכל הלב והנפש ברמה אדירה, נותן מענה פרטי לכל אדם, מקווה שהכל יעבור וייגמר ותמשיך בדרך שלך לדאוג לנו וליישוב. יום עצוב למבשרת". אחרת ציינה: "שחיתויות יש בכל מקום, אבל אי אפשר להתעלם מכך שהוא הראש מועצה הראשון והיחיד שעשה למען מבשרת".