גבר כבן 22 נפצע באורח קשה בפיצוץ רכב בדרך השלום בנשר היום (שני) בשעות אחר הצהריים. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לו טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע, ופוינו אותו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית. כוחות משטרה עושים דרכם למקום להתחיל בחקירת האירוע, אולם מאמינים כי מדובר באירוע על רקע פלילי. הפיצוץ אירע במרכז מסחרי בעיר, סמוך למרכז מזון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הייתי בסמוך למקום כששמעתי פיצוץ חזק מאוד, יצאתי לרחוב וראיתי עשן סמיך שעולה מרכב בוער", סיפר פרמדיק מגן דוד אדום, איל הלפמן. "בסמוך לרכב שכב על הכביש צעיר כבן 22 בהכרה כשהוא סובל מפגיעה קשה מאוד בגפיים ומכווית. תוך כדי דיווח למוקד 101 של מד"א התחלתי להעניק לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים, ובתוך מספר דקות הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים רמב"ם כשמצבו קשה ויציב".

לפני כשבוע וחצי נפצע קשה גבר בן 28 בפיצות רכב בשדרות דגניה בחיפה. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לפצוע טיפול רפואי ופינו אותו עם פגיעה רב מערכתית לבית החולים רמב"ם. מחקירה ראשונית של האירוע עלה כי הרקע לאירוע פלילי. 

פוענח ניסיון הרצח, 2 נעצרו
פצוע קשה בפיצוץ רכב | צילום:

"הייתי ברחוב סמוך ושמעתי פיצוץ עז, מיד רצתי למקום וראיתי גבר כבן 28 בהכרה בתוך הרכב", אמר חובש בכיר במגן דוד אדום מנחם יוסף. "הוא סבל מחבלה קשה בגפיים ומפציעה רב מערכתית. יחד עם עוברי אורח שהיו במקום חילצנו אותו מהרכב הבוער".

 עד ראייה הוסיף כי "שמעתי פיצוץ עז ונלחצתי ממנו, יצאתי החוצה וראיתי רכב לבן עולה באש. ברכב היה פיצוץ אחרי פיצוץ, זה היה ממש מלחיץ, הרבה אנשים רצו לכיוון, זה היה נראה כמו פיגוע".