מוטי חסין
נאשם ברצח. מרדכי חסין | צילום: פלאש 90 יהושוע יוסף

כתבי אישום חמורים בפרשות הרצח בעולם התחתון: הפרקליטות הגישה היום (ראשון) כתבי אישום נגד שישה עבריינים בגין עבירות של רצח ומעורבות ברצח של רמי אמירא ז"ל, ג'ורדן אזולאי ז"ל ויצחק גפן ז"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

הנאשמים הם עמית פוגל, בן 30 מראשון לציון, יהושע רבי, בן 32 מבת ים, מרדכי חסין, בן 37 מראשון לציון, שלמה ניאמצ'יק, בן 33 מבת ים, אופיר ניאמציק, בן 32 מבת ים ושלמה גבריאלי, בן 30 מתל אביב. לנאשמים מיוחסות, כל אחד על פי חלקו בכתב האישום, עבירות רצח, חבלה בכוונה מחמירה, קשירת קשר לביצוע רצח, סיוע לרצח, עבירות נשק, פריצה וגניבת רכב ועבירות נוספות.

מכתב האישום עולה כי הנאשמים תכננו את הרצח של אמירא לאחר שנודע להם כי בכוונתו לפגוע בדניאל סמרה ז"ל. פוגל ואחרים ערכו תצפיות סמוך לביתו של אמירא כדי ללמוד את סדר יומו ותנועותיו. ב-2.2.11 הגיעו סמוך לביתו של אמירא וישבו ברכב, כשלידם אופנוע וברשותם אקדח. בשלב מסוים הבחינו באמירא יוצא מביתו רכוב על אופנוע ומלווה על ידי קרוב משפחתו שרכב על אופנוע אחר.

בשלב זה יצאו פוגל ושמוליק דוד ז"ל מהרכב, עלו על האופנוע ורכבו אחריו. כשנעצר אמירא ברמזור, התקרבו אליו ופוגל ירה בו שלושה כדורים. כתוצאה מהירי נפטר אמירא במקום.

חפרו קבר בחולות - וירו למוות

במקרה הנוסף שעומד במרכז כתבי האישום, קשרו פוגל, דוד, חסין ושלמה ניאמצ'יק, בעקבות סכסוך בין חבורות שנבע בין היתר מחשש כי אזולאי מבקש לפגוע בסמארה, להביא למותו של אזולאי. ניאמצ'יק סייע להוציא את התוכנית אל הפועל בכך שסיפק לקושרים אקדח.

הקושרים החליטו לגרום לאזולאי להגיע באמתלת שווא לחולות פלמחים, שם הם יחפרו מבעוד מועד קבר, וכשיגיע, ירו בו למוות ויקברו אותו במקום. לשם כך העמידו פנים כאילו הם מתכננים לרצוח את סמארה, והציעו לאזולאי להצטרף אליהם.

ב-27.9.11 נסעו שניים מהקושרים לחולות פלמחים וכרו שם קבר. בשעות הערב נפגשו חלק מהקושרים עם אזולאי בגינה בראשון לציון, ובהמשך נסעו לחולות. עם הגיעו של אזולאי למקום, התפתח מרדף אחריו, עד שהתמוטט במהלך מנוסתו ונפל על הארץ. אז הלמו בו שניים מהקושרים באגרופיהם ובאבנים עד שהביאו למותו, קברו אותו בבור שהוכן מבעוד מועד, ולאחר מכן נמלטו לראשון לציון.

בהמשך שטפו מעליהם הקושרים את דמו והחליפו בגדים, ופוגל נסע לשרוף את הקסדות ואת הבגדים שלבשו השניים במהלך הרצח. בהמשך הלכו כולם לביתו של חסין, שם התקלחו וסיפרו לנוכחים על האופן בו התבצע הרצח. למשמע דבריהם, נתן להם חסין נעליים להחלפה וכן נתן להם סכום כסף, והשניים נסעו לים המלח לשטוף את שרידי הדם שאולי נשארו עליהם מהאירוע.

ביקשו לנקום את מותם של דניאל סמרה ואוהד פרנקו

חסין, אופיר, ניאמצ'יק ואחרים אף קשרו לרצוח את יצחק גפן. ב-19.12.11 קבעו ניאמצ'יק וגפן ז"ל להיפגש בתחנת דלק בתל אביב. ניאמצ'יק תיאם את המפגש עם קושרים נוספים, ואז נסע לתחנה רכוב על אופנוע בו נהג אחר. עם הגיעם לתחנה התיישב ליד שולחן, כשהנהג הסיע את האופנוע לכיוון היציאה מהתחנה והמתין לו שם. הקושרים הגיעו רכובים על גבי אופנוע ונסעו הישר אל עבר השולחן שלצדו ישבו ניאמצ'יק וגפן. אחד מהם ירד מהאופנוע, ותוך שניאמצ'יק נמלט אל הנהג שהמתין לו, ירה אחד הקושרים מספר כדורים בגופו של גפן.

בכתב האישום נכתב עוד כי הנאשמים חשדו כי שרון מזרחי ז"ל סייע למעשה הרצח של סמארה ואוהד פרנקו ז"ל. לכן החליטו לגרום למותו, והם החלו לתצפת על תנועותיו. כשלמדו כי מזרחי מבקש להשיג נשק כדי לפגוע באחר, החליטו הקושרים לגרום לו לפגוש בהם באמתלת שווא, כאילו הם יספקו לו את הנשק, ואז ירצחו אותו. ב-9.9.12 נפגש רבי עם מזרחי בבת ים. מזרחי ישב ברכבו ורבי ניגש אליו וירה בו 12 כדורים שגרמו למותו במקום.