הבעל נשלח לכלא
הבעל נעצר, נבדק חשד לרצח | צילום: צילום ראשד ערמוש -אתר סאוטאק

הכתובת הייתה על הקיר? שעות ספורות לאחר רצח האישה בטמרה, אחיו של הבעל החשוד ברצח טען הבוקר (שלישי) כי משפחתו של החשוד התריעה בעבר בפני המשטרה על מצבו הנפשי של אחיו. אמנה יאסין בת ה-34, אם לשניים שהייתה בחודש התשיעי להריונה, נרצחה - והחשד העיקרי הוא שהבעל רצח אותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עו"ד מוטי לוי, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את החשוד ברצח אשתו בטמרה, מסר: "מדובר באדם שנמצא בטיפול פסיכיאטרי. הוא מכחיש את החשדות,משתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסת אליבי".

כוחות משטרה גדולים הוזעקו היום בשעות הבוקר המוקדמות לבית מגורים בעיר טמרה שבגליל התחתון, לאחר שגופתה של יאסין התגלתה בביתה. על גופתה של יאסין נמצאו סימני אלימות והמשטרה חוקרת את החשד כי מדובר ברצח.

נסיבות האירוע טרם ברורות אך ככל הנראה יאסין, אם לשני ילדים בגילאי 10 ו-14 ובחודש התשיעי להריונה, נרצחה בדקירות סכין. בעלה של האישה נעצר זמן קצר לאחר מכן על ידי כוחות משטרה ונלקח לחקירה. כיוון החקירה המרכזי הוא רצח בתוך המשפחה, אך נבדקים גם כיוונים אחרים: צו איסור פרסום הוטל על החקירה.

זירת האירוע בטמרה
זירת האירוע בטמרה | צילום: ראשד ערמוש -אתר סאוטאק

"עשר נשים מאז תחילת השנה נרצחו על ידי בני זוגן וכל פעם מחדש אנחנו עוצרים לרגע, מזדעזעים וממשיכים כרגיל עד לנרצחת הבאה", אמרה מנכ"לית עמותת "לא לאלימות" יעל גולד. "צריך להילחם בתופעה כמו שנלחמים בתאונות דרכים וכמו שנלחמים בטרור".

"המדינה חייבת אחת ולתמיד לשים את המאבק באלימות כלפי נשים וילדים בראש סדר העדיפויות", הוסיפה. "להקים אחת ולתמיד רשות שתטפל בנושא מכל ההיבטים: חינוך, חקיקה ומשטרה. עד אז עוד נשים יירצחו וילדים יישארו יתומים. די, דם הנרצחות זועק לשינוי המצב".