דבורה הירש ז
דבורה הירש ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

חודשים לאחר שנרצחה ביריות לעיני ילדיה, החשודים במעשה שוחררו: המשטרה הודיעה הלילה (שני) כי שחררה את ששת החשודים שנעצרו בחשד למעורבות ברצח דבורה הירש, גרושתו של עד המדינה והעבריין טל קורקוס, שנורתה למוות במכוניתה בבאר שבע בחודש מרס האחרון - זאת לאחר שהוסר צו איסור הפרסום בפרשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשודים שוחררו מחוסר ראיות ומהודעת המשטרה עולה כי בינתיים אין קצה חוט שיוביל לאחראים לרצח: ״בשלב זה החקירה נמשכת ומבוצעות פעולות חקירה במישור הגלוי והסמוי לאיתור החשודים ולביסוס התשתית הראייתית כנגדם שתביא לכדי מיצוי והגשת כתב אישום", נמסר מהמשטרה. "אין בשלב הזה המשך צורך באיפול המידע״.

הירש נורתה בחודש מרס האחרון לעיניי שלושת ילדיה ופונתה במצב אנוש לבית החולים סורוקה בעיר. בבית החולים נאבקו הרופאים על חייה ופתחו בפעולות להחייאתה, אולם למרות מאמציהם - הם נאלצו לקבוע את מותה.

זירת הרצח בבאר שבע. ארכיון
זירת הרצח בבאר שבע. ארכיון | צילום: לימור

עם תחילת חקירת המשטרה, נבדק החשד לפיו העבריין אותו הפליל הבעל עומד מאחורי הרצח. עם זאת, נבדקה גם האפשרות שגורם מטעמו של הבעל ירה באישה למוות לעיני שלושת ילדיה, זאת לאחר שהבעל הואשם כי איים לרצוח אותה.

בכתב אישום שהוגש בחודש נובמבר האחרון נגד עד המדינה, השוהה במעצר בגין עבירות של אלימות במשפחה, נטען כי נהג לשלוח לאשתו מסרונים מאיימים. לפי כתב האישום הבעל התקשר לאשתו מהכלא ואמר: "צברנו חומר עלייך אנחנו נוציא לך את הילדים מהבית עד שאני אשתחרר וכשאני אשתחרר הם יהפכו ליתומים, אני ארצח אותך אני אשחט אותך".

הרכב שבו נורתה הירש למוות
הרכב שבו נורתה הירש למוות | צילום: חדשות 2עדותו של עד המדינה סייעה להפליל ראש ארגון פשע גדול בדרום ולאחריה המדינה סייעה לו לעזוב את הארץ. על פי גורם במשטרה, האיש חי בחו"ל ושב לישראל מיוזמתו ועל דעת עצמו.