התחזה למיסטיקן והונה עשרות קורבנות
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

אישה בת 51 מאזור השפלה העוסקת כמתקשרת, נעצרה בחשד שניצלה מצוקה אישית קשה של אישה אחרת שפנתה אליה לעזרה. על פי החשד, ה"מתקשרת" הוציאה מהמתלוננת 600 אלף שקלים במרמה במשך מספר שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת המתלוננת, החשודה שהציגה את עצמה כמיסטיקנית הבקיאה ברזי ספר הזוהר, אמרה לאישה כי מצבה הנפשי מעורער וכי יש לערוך לה תיקונים מידיים נגד עין הרע ונגד אסון גדול הממשמש ובא. כמו כן, אמרה החשודה למתלוננת כי ילדיה נמצאים בסכנה ועלולים להיפגע קשות.

האישה שנתנה את אמונה במתקשרת שילמה לה סכומי כסף גדולים תמורת ה"תיקונים" שכללו מריחת שמנים של מקובלים. בהמשך, על פי החשד, לטשה החשודה את עינה על רכושה של המתלוננת והובילה אותה למהלכים כלכליים בהם הפסידה האישה את כספה ונכסיה, בהם קרקע שמכרה תמורת מאות אלפי שקלים אותם מסרה לחשודה כהלוואה.

החשודה הפעילה לכאורה מניפולציות רגשיות על האישה במטרה להפחיד אותה, תוך שימוש בדברי תורה, ובהמשך ביקשה ממנה להפנות גם את אחותה של האישה לטיפול אצלה. גם ממנה נגבו עשרות אלפי שקלים.

ביחידת ההונאה של מחוז מרכז גיבשו השבוע את התשתית הראייתית בתיק לפיה נמצאו ראיות לכאורה לעבירות של עושק, סחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ובעקבות זאת הועבר התיק לפרקליטות שתעיין בו ותקבל החלטה בעניין.