ראיד מנסור לא ישן כבר שלושה שבועות לאחר שכמעט מדי יום הוא ומשפחתו סופגים אירועי אלימות חמורים, בהם ירי לעבר ביתו ובית המרקחת שבבעלותו בטירה. כעת הוא חושש לחייו ולחיי הקרובים לו, אלא שבמשטרה הפנו אותו למכובדי הקהילה שיטפלו בעניין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אזרח משלם מסים", אמר מנסור בכעס לחדשות 2 Online. "הייתם מדמיינים במקום אחר בישראל שהיו אומרים ללכת ולפנות למכובדי הקהילה? אני שומר חוק ומצפה מהמשטרה לפתור לי את הבעיה. זה ייגמר באסון".

הדרמה החלה לפני כשלושה שבועות כשבית משפט השלום בכפר סבא החליט כי על קרובי משפחתו של מנסור לעצור בנייה לא חוקית בשטח המשותף לו ולהם, זאת לבקשתו. הם מנגד כעסו בשל התערבותו של מנסור והחלו להתנכל לו.

"זה ייגמר באסון". מנסור לצד העדויות לירי | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

המשטרה: "נפתחה חקירה מקיפה ומסועפת"

מאז אותו יום הוצתו שניים מרכבי המשפחה ובוצע ירי לא פחות מחמש פעמים אל עבר ביתו ובית המרקחת שבבעלותו. מנסור פנה למשטרה, שם התחילו לחקור את המקרים ואף העמידו ניידת משטרה שתאבטח את בית המרקחת ותלווה את מנסור לכל מקום.

"במשטרה אפילו לא באו לקחת את הסרטונים המתעדים את הירי", טען. "התעניינתי אם החקירה מתקדמת ואמרו לי לפתור את זה בינינו או בשיתוף מכובדי הקהילה. אנשי המודיעין של כוחות הביטחון בישראל יודעים מי יורה בסוריה ובאירן ומי יורה בעזה, אבל בטירה לא מצליחים למצוא".

ממשטרת מרחב השרון נמסר בתגובה: "בעקבות התלונה נפתחה חקירה מקיפה ומסועפת שבמסגרתה בוצע מעצר מספר חשודים לחקירה. מאחר והחקירה עודנה בעיצומה, לא נוכל להרחיב בעניין. עם זאת, נציין כי נעשו צעדים לשם הבטחת שלומו של המתלונן ובני משפחתו. בשל חומרת האירועים קיבל תיק החקירה תעדוף והתקיימו בעניינו מספר דיונים ברמות הפיקוד הבכירות ביותר".