הורים רבים מבלים הרבה יותר זמן עם ילדיהם בחופש הגדול. שוטרי הזרוע המבצעית של אגף התנועה נתקלים בהם יחד בתקופה הזו הרבה יותר, ופוגשים רבים מדי שמוותרים על אמצעי הבטיחות ברכב ופשוט מסכנים את חיי ילדיהם. בחודש יולי בלבד נרשמו לנהגים כ-9,800 דוחות בגין נסיעה ללא התקני ריסון ובטיחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לחדשות 2 Online הגיע תיעוד של כמה עבירות תנועה שבמקרה הזה נגמרו בקנס כספי גדול ובמקרה גרוע יותר הם יכלו להסתיים בתאונה מחרידה. באחד המקרים עצר שוטר אב שהסיע את בתו, בת שבע בלבד, בין רגליו כשהוא נוסע על קטנוע בנתיבי איילון. לזכותו ייאמר שדאג לחבוש לה קסדה. ברמת גן תפסו שוטרי אגף התנועה אב ובתו בת ה-8 נוסעים שניהם ללא קסדות.

במקרים נוספים תועדו משפחות שהושיבו תינוקות על ברכיהם במושב הקדמי. במקרה אחד מתועד תינוק על ברכיה של האם היושבת לצד הנהג. במקרה חריג אחר, תועד אב הנוהג ברכבו כשתינוקו על ברכיו. "לא ידעתי שאסור", הסביר בתמימות לשוטר.

"כשמדובר בסיכון חיים של ילדים, אנו נוהגים באפס סובלנות", אמר פקד יוני ברזילי, קצין אגף התנועה בזרוע מבצעית תל אביב שעצר את הנהג האחרון. "כקצין ותיק באגף התנועה אני נתקל פעמים רבות בנהגים המבצעים עבירות, אבל עדיין כל פעם מופתע ומאוכזב מחדש כשאני נתקל בהורים המפקירים את חייהם של ילדיהם".

"לא ידע שאסור". אב מסיע את בתו ללא קסדה | צילום:

עבירות בטיחות מהסוג הזה מביאות לקנסות בגובה של מאות שקלים. כך לדוגמא נהג המסיע נוסע לא חגור מעל גיל 14 ייקנס ב-250 שקלים. נהג המסיע נוסע לא חגור בין הגילאים 8 עד 14 יאלץ לשלם 500 שקלים קנס. נהג המסיע ילד שטרם מלאו לו 3 שנים שלא במושב בטיחות יקבל דוח על סך אלף שקלים והמסיע ילד שמלאו לו 3 שנים אך לא מלאו לו 8 שנים כשהילד אינו רתום למושב בטיחות או במושב מגביה ישלם קנס של 750 שקלים.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv