הרב מהצפון החשוד בעבירות מין בנשים שהגיעו להתייעץ עמו הגיב היום (רביעי) בבית המשפט לחשדות החמורים נגדו. "הכל עורבא פרח. נפגוש את אותן נשים בבית המשפט, שיביטו לי בעיניים", אמר לכתבים במהלך דיון שבו הוארך מעצרו בשמונה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נבדוק כל דבר לגופו", הוסיף הרב החשוד ששמו עדיין לא הותר לפרסום. "הימים שבין 17 בתמוז לתשעה באב הם ימים שמצטערים על שנאת חינם. אנחנו חושבים שזה הזמן להרבות באהבה, וככה נבנה את הדברים בגאולה". 

שופט בית משפט השלום בקריית שמונה מורן מרגלית קבע בהחלטתו כי "מלבד מסוכנותו הברורה של החשוד עולה מהמעשים שביצע לכאורה תמונה מכוערת וקשה של ניצול שיטתי וקשה של קורבנותיו, לעיתים ברגעיהן הקשים, והכל מתוך אמונה שנתנו בו קורבנותיו, אותה ניצל לכאורה החשוד באופן ציני להשחית לכאורה את גופן ונפשן".

8 מתלוננות עד כה. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

השופט מרגלית הסביר את החלטתו להאריך את המעצר גם בניסיונו של הרב החשוד להימלט מהארץ והחשש כי ישבש את החקירה. "מצאתי כי אף עילת המעצר הנוגעת לאפשרות שיבוש החקירה, השפעה על עדים ו/או בידוי ראיות באופן כזה או אחר, כמו גם האפשרות להימלטות מן הדין מתקיימת במקרה דנן ביתר שאת", אמר. "בנוסף, עולה מתיק החקירה אף שפנה לאחת הקורבנות בבקשה למחוק חלק מהמסרים שהוחלפו בין השניים וכן שבוצעה פעולת מחיקה במחשבו האישי בטרם מעצרו".

בדיון שנערך אתמול בבית המשפט המחוזי בנצרת בבקשה לפרסם את שמו של הרב, טענה השופטת אסתר הלמן כי "חומר החקירה שנאסף נגד הרב הינו משמעותי, יש לפרסם את שמו". השופטת ציינה כי הרב נחקר "בחשד לביצוע עבירות מין חמורות בנשים, תוך ניצול מעמדו כרב ומנהיג בקהילה".

עו"ד אפרים דמרי, פרקליטו של הרב, הודיע כי יעתור נגד ההחלטה לפרסם את שם החשוד לבית המשפט העליון. דמרי טען בפני בית המשפט כי "הנזק שייגרם למערער, שהוא רב מכובד וידוע שניהל 'כולל' וארגון חסד, כתוצאה מפרסום שמו, הוא חמור במיוחד". דמרי הוסיף כי הרב הוא "איש חסד ונתינה" ללא עבר פלילי, והזכיר גם את מצבו הרפואי של הרב.

לעומת זאת, טענו במשטרה כי "חומר החקירה מלמד על עוצמת הראיות והצורך בפרסום שמו של הרב". עוד טענו נציגי המשטרה כי "פרסום שמו של המערער יהווה הפלייתו לטובה לעומת חשודים או נאשמים אחרים שנקבע לגביהם כי אין מקום לאסור פרסום שמם", וציינו כי פרסום שמו עשוי לחשוף תלונות נוספות ולסייע בקידום החקירה.