אין תמונה
אישום בשבוע הבא. בני הזוג החשודים

כתבי אישום יוגשו בשבוע הבא נגד בני הזוג שי ואמילי רז, החשודים בשורה של מקרי הונאה. כמו כן, יוגשו כתבי אישום נגד שני חשודים נוספים שעל פי החשד סייעו להם במעשים. מהחקירה עולה כי הם נהגו לקנות סחורה באתרי יד שנייה, להשאיר מאחוריהם צ'ק ללא כיסוי - ולהיעלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החקירה החלה בעקבות פוסט בפייסבוק שפירסמה אחת מקורבנותיהם של השניים, דבי מזיג דדון, שביקשה למכור עגלה באתר יד שנייה. בני הזוג הגיעו לביתה, לקחו את העגלה והותירו צ'ק על סך 3,800 שקלים.

"הם ביקשו לרשום את הצ'ק דחוי ליומיים קדימה, כדי שהכסף של ברית המילה ייכנס לחשבון", סיפרה מזיג דדון לחדשות 2 Online. "לרגע אחד לא חשבתי שזו הונאה, אפילו חיכיתי עוד כמה ימים כדי לא לסבך אותם".

לאחר שהבינה כי לא תקבל את כספה בחזרה, החליטה מזיג דדון לשתף את חבריה בפייסבוק, והפוסט הופץ בעזרת אלפי משתמשי הרשת החברתית. "לא האמנתי כמה פניות של קורבנות אקבל כתוצאה מהפרסום בפייסבוק", היא הוסיפה.

לאחר פרסום הפוסט ותמונתם של החשודים ברשת, החלו התלונות לזרום למשטרה. שוטרי תחנת גבעתיים במרחב דן בפיקודה של סנ"צ מירי פלד, מפקדת תחנת גבעתיים, ריכזו את התלונות ועצרו את ארבעת החשודים.

אמילי ושי רז, שני החשודים המרכזיים, הושארו במעצר, ואילו השניים הנוספים - קרובי משפחתם של בני הזוג - נשלחו למעצר בית.

בני הזוג חשודים בעוד כעשרה מקרים של גניבות אחרות בשיטה דומה. קורבן אחר סיפר לחדשות 2 Online כי בני הזוג רכשו ממנו אופניים חשמליים ב-2,800 שקלים, וגם במקרה הזה הצ'ק חזר והקשר עמם נותק. הקורבן הגיש תלונה נגדם במשטרה.

"מהבהלה לא הגשתי תלונה למשטרה"

קורבן נוסף העיד כי השניים לא שילמו לו עבור ארבעה לילות בצימר של אשתו. "הם הזמינו שני חדרים, הגיעו לפה זוג עם ילדה וזוג נוסף", הוא סיפר. "סגרתי איתם על ארבעה לילות ב-8,000 שקל, והם נתנו לי צ'ק. ביום שהלכתי להפקיד את הצ'ק הם נעלמו מהצימר".

לטענתו הוא פנה למשטרה, אך במשטרה השיבו לו בטענה שהם לא מתעסקים עם תלונות מסוג זה. בעקבות זאת החליט הקורבן להעלות פוסט לעמוד הפייסבוק שלו, ואמה של החשודה התקשרה אליו בדרישה שימחק את פרסומו. "היא אמרה לי שהיא תשלם את הכסף ורק שאני אוריד את הפוסט", הוא אמר.

אישה אחרת מכרה בחודש אוקטובר 2014 את הסמרטפון שהיה ברשותה. "הבחורה שפנתה אליי הציגה את עצמה באופן מאוד נחמד", היא שחזרה. "היא נתנה לי צ'ק דחוי ביומיים, ואני לא יודעת למה - אבל מאוד פחדתי. הלכתי להפקיד את הצ'ק, שילמתי את העמלה, אבל הצ'ק חזר בטענה שהחשבון מוגבל".

"פניתי אליה בוואטסאפ והיא אמרה שזה יסתדר תוך כמה ימים", הוסיפה הקורבן. "בפעם האחרונה שדיברתי איתה היא ממש צעקה עלי ומהבהלה לא הגשתי תלונה למשטרה. אחר כשניסיתי להשיג אותה, הטלפון הנייד שלה היה כבוי".

סנגורם של בני הזוג, עו"ד דן נתיב, מסר בתגובה: "הזוג רז נתון מזה מספר ימים במעצר בתנאים קשים מנשוא. לעניין תרמה במידה רבה קבוצת הפייסבוק 'נפגעי אמילי ושי רז', קבוצה שהוסרה אתמול מן הרשת לבקשתי, עקב פרסום תוכן פוגעני, האשמות חסרות שחר כנגד בני הזוג ואף פרסום איומים על חייהם. בכוונתם של מרשיי לשלם לכל מי שבידו המחאה ללא כיסוי והם מצרים צער עמוק על השתלשלות האירועים, אך בצד כך מבקשים גם להבין את מצוקתם הרבה, להעמיד את הדברים בפרופורציות הנכונות, ולא להעמידם בפני כיתת יורים ציבורית".