להב 433, ארכיון
להב 433, ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

הותר לפרסום: המשטרה עצרה הבוקר (חמישי) שני חשודים ברצח שאירע בשנת 2013 באשדוד, זאת במסגרת חקירת פרשה 512, אחד מתיקי הדגל של השנים האחרונות, שהביא לחשיפת שורה של עבירות חמורות ולמעצר כמה מראשי הפשע הבולטים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעצר החשודים התאפשר בתום פעילות של יחידת להב 433 וימ"ר לכיש. השניים, זיו ושלומי אקריש, חשודים ברצח שלומי לוי ז"ל, שנורה למוות סמוך לביתו באשדוד לפני כשנתיים. בעבר הם נעצרו בחשד למעורבות במקרה, אך לא התגבשה נגדם תשתית ראייתית לכתב אישום.

כעת סבורים במשטרה כי בידם מספיק ראיות כדי לגבש נגד השניים כתבי אישום, זאת בזכות ההתפתחויות האחרונות במסגרת פרשה 512. בשעות הצהריים האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם בחמישה ימים.

עו"ד חיים שטיינברגר המייצג את סטיב אקריש מסר בתגובה כי "הוא נחקר לפני כשנה בחשד לאותו רצח. בסיום חקירה בת שבועיים הוחלט בפרקליטות שאין די ראיות להגיש נגדו כתב אישום. חבל שמשטרת ישראל לא מרפה ממרשי ומנסה בכל כוח להאשימו בעבירות שלא ביצע".

לטענת הפרקליט, כמו בפעם שעבר גם חקירה זו תסתיים בלא כלום. "מהר מאוד יוכח שעד המדינה שקשר את מרשי לאותה עבירה, למעשה ניסה לשפר את מצבו על גבו של מרשי וחבל שנותנים לכך יד", הוא הוסיף.

במסגרת הפרשה הוגשו לאחרונה על ידי פרקליטויות תל אביב כתבי אישום כנגד למעלה מ-20 חשודים בגין מספר מקרי רצח ונסיונות רצח, פרשיות סחר בסמים, הלבנת הון ועוד. במרכז הפרשה כמה מארגוני הפשיעה המובילים בישראל.