דורון אלבז מוכר לחיילי הסדיר והמילואים ששירתו בימי "צוק איתן" כגיבור מקומי, לאחר שפתח תחנת רענון לטובת החיילים. אלא שכעת מתברר שהאיש שהצטייר כמושיע, מנהל מאבק מול מנהל מקרקעי ישראל שבבעלותם הקרקע עליה התמקם וכן גם עם שכניו שמבקשים את פינויו מהמקום.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך השבוע האחרון, כשנה לאחר "צוק איתן", הוצפה הרשת החברתית בקריאות לעזרתו של אלבז, לאחר שלדבריו נותקה אספקת החשמל וכי הוא עומד בפני פינוי מביתו. רבים שהכירו אותו בימי המבצע שיתפו את הפוסטים תוך ניסיון לסייע לו במצוקתו. אלא שלטענת מי שמחזיק בקרקע, מושב מסלול ומנהל מקרקעי ישראל, אלבז השתלט על הקרקע החקלאית באופן בלתי חוקי ומסרב להתפנות.

את החשמל לתחנה שהקים ולביתו קיבל אלבז עד כה באופן פיראטי מבני משפחת אזולאי המתגוררים במושב סמוך. בני הזוג טענו כי אלבז שילם את חשבונות החשמל בהמחאות שנועדו לעמותה שהקים למען חיילי צה"ל. "החשבון הזה כולל את כל המתחם של החווה שלו, ובתוכם תחנת הרענון וגם האורוות", הסבירה אלכסנדרה אזולאי. "נאמר לנו שבעצם השטח שהוא יושב עליו לא חוקי להתיישבות, ועצם זה שהוא מממן את החשבונות עם צ'קים של העמותה זה עלול להוביל לחקירות ויכול להיות שמחר יפנו אות מהחווה - ואז יפנו אלינו כי אנחנו משלמים עם הצ'ק הזה".

דורון אלבז, ארכיון
"אם תנתק-זו תהיה טעות", אלבז | צילום: חדשות 2

בני משפחת אזולאי הודיעו לאלבז שהם מעוניינים בהפסקת ההתקשרות ביניהם. אלא שאז לדבריהם, אלבז החל לאיים. בהקלטות שיחותיו נשמע אלבז מקלל ומנסה למנוע את ניתוק אספקת הזרם. "אני אוציא אותך גרמני נאצי על כך שניתקת לי את החשמל לילדים", נשמע אלבז בהקלטה. "אם אתה תעשה זאת, אתה תהיה איתי בבעיה חמורה. אני כבר אזיין אותך בדרכים שלי. יום אחד אני אוציא את העצבים ואני אקרע למישהו את הגוף ושזה לא תהיה אתה. אני אעיר את כל באר שבע עליך - יא זין".

"עומד מאחורי הדברים"

במהלך ריאיון לתכנית חיסכון התייחס אלבז לטענות שהועלו בעניינו. באשר לחווה בה הוא מתגורר שלא כחוק, הוא הודה כי הדבר ידוע לכל, וכי הרשויות הבטיחו לסייע בנושא. "ביקשתי סיוע על מנת לייצב את נושא החשמל בתחנת הרענון ובחווה עצמה", הסביר. "תחנת הרענון עובדת בחווה 24/7 ללא קשר לחשמל לרשות כולם, ובעקבות המחסור העמדנו גנרטור. בנושא חוקיות החווה, הדבר ידוע כבר במשך 15 שנה. דיברתי על הנושא יחד עם ראש המועצה והוא אמר שהוא עם נכון לעזור לנו. הוא הסביר שהוא חושב שזה מיזם חיובי ושזה יכול להפוך לפרויקט לאומי".

כשהוצגה בפניו הקלטת השיחה עם שכנו שביקש לנתק את אספקת החשמל הפיראטית, הבהיר אלבז כי הוא עומד מאחורי הדברים וכי הדבר באופן לא הוגן וללא התרעה מראש. אני יושב בחום של 40 מעלות עם חמישה ילדים. האיש מנתק אותי מהחשמל ומצפה שאשב בשקט. אין לי בעיה שיפסיק את החשמל, אבל תן לנו להתארגן ולהשיג גנרטור, יש לי בבית תינוק בן שנה. הייתי עצבני, ואני עדיין עומד מאחורי הדברים שלי", חתם.  

משטרת ישראל החליטה לפתוח בחקירה נגד אלבז בחשד לאיומים, לאחר שבני משפחת אזולאי הגישו נגדו תלונה בתחנת אופקים. "לפי מה שהוא אמר לנו הוא הבטיח שכולנו נצטער על זה", הסבירה אזולאי. "יש לי ילדים קטנים ואני לא רוצה לקחת את הסיכון". בינתיים, אלבז ממשיך בסירובו לפנות את השטח והטיפול בעניינו צפוי לעבור למישור המשפטי.