פרשת ההאזנות לאייל גולן: הבוקר (ראשון) הותר לפרסום כי המשטרה עצרה איש מחשבים בן 27 מאזור המרכז בחשד שזייף מסמכים וראיות וטען בפני הזמר המפורסם כי מכשירי ציתות הותקנו מחוץ לביתו. בריאיון ראשון לחדשות 2 מתייחס הטכנאי לחשדות נגדו ומדגיש: "מעולם לא צותתו במיקרופונים לאייל גולן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי איש המחשבים, ששוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, הקשר בינו לבין אייל גולן נוצר בעקבות מכר משותף ונשאר במישור החברי. "מעולם לא היה שירות שניתן בכסף או נדרש כסף", הוא אומר. "הבנתי שיש פה אדם שצריך לעזור לו, זה היה נטו מתוך רצון טוב".

במהלך הריאיון הדגיש איש המחשבים כי פנה למשטרה מתוקף עבודתו ובעקבות ממצאיו, אך סירב להתייחס לתוכן הממצאים עצמם מכיוון שהפרטים מצויים תחת חקירת משטרה. לטענת המשטרה על כך שהודה בבידוי ראיות הוא מגיב: "הם יכולים להגיד מה שהם רוצים".

"עולם הסייבר מאוד קורץ לי ומעניין, דווקא במישור של אלו שמגנים, לא אלה שתוקפים או חודרים", הוא אומר. "אין לי עבר פלילי, מעולם לא הייתי בעולם הזה, מעולם לא נכנסתי אליו. זאת הרגשה מאוד מאוד מוזרה, אלה דברים שרואים בטלוויזיה, דברים שלא חוויתי מעולם. בהחלט חוויה לא נעימה".

"מעולם לא היו האזנות סתר" | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

"היה נראה לו שמצותתים לטלפון"

עו"ד עופר דקר, שמייצג את החשוד, הדגיש היום כי מרשו לא הודה במשטרה בבידוי ראיות. "הוא הודה בזה שאכן בדק את הטלפון וזה המידע שמסר להם", אמר. "לפי הערכה והתרשמות ראשונית שלו הוא טען שנראה לו שכן מצותתים למכשירים. הוא אמר להם 'תבדקו את זה יותר לעומק ואולי גם תגלו מי מצותת לכם'".

מחקירת המשטרה עולה כי איש המחשבים הגיע לזמר ולמנהלו עם מסמכים המציגים התכתבויות ושיחות בין מספר גורמים מוכרים בתעשיית הבידור, שכביכול חברו יחד על מנת להפליל את אייל גולן בפרשיית "משחקי חברה" משנת 2013. מתוך המסמכים ניתן היה להבין כי יש גורמים שמאזינים ומצותתים לגולן ולסביבתו.

לאחר שבמחלק הסייבר במשטרת מחוז תל אביב ובפיקוד מפלג ההונאה המחוזי הבינו כי ייתכן שמדובר בזיוף, איש המחשבים נחקר באזהרה ונעצר. במשטרה אומרים כי גולן ואנשיו לא ידעו כי איש המחשבים בדה את המידע מלבו וכי המניע שלו עשוי היה להיות ניסיון להתקרב לגולן ולפמליה שלו. בשלב הבא יועבר חומר החקירה בעניינו לפרקליטות ושם יוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום.