ישראל חיים קדושים
קדושים בבית המשפט, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

ישראל חיים קדושים הוא החשוד בניסיון הרצח של בעלי קבוצת הכדורגל של בית"ר ירושלים אלי טביב - כך הותר היום לפרסום. בדיון שהתקיים הבוקר (שני) בבית משפט השלום בתל אביב הוחלט להאריך את מעצרו בשבעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול נעצר קדושים בחשד כי פתח באש לעבר רכבו של איש העסקים בחודש מרס האחרון וגרם לפציעתו. מאחר שאין לו כל רקע קודם עם טביב, מעריכים במשטרה כי הוא נשכר על ידי גורם שלישי לביצוע החיסול.

כעת מנסים במשטרה להבין מי שלח את קדושים והאם הרקע לכך הוא חוב כספי או קשר כלשהו לקבוצת הכדורגל שבה מחזיק טביב. בנוסף הותר לפרסום כי קדושים חשוד ברצח בר חזק, עבריין מוכר מחולון, שנורה למוות באותו חודש שבו הותקף טביב.

טביב לאחר הפציעה, ארכיון
טביב לאחר הפציעה, ארכיון | צילום: חדשות 2

הירי בחזק בוצע בשעת ערב בעת שנסע ברמת השרון יחד עם צעירה נוספת. לאחר הירי השניים נמלטו עד לתחנת דלק בכביש 4 בבני ברק שם עצרו ופונו לבית חולים. חזק נפטר בבית החולים לאחר 10 ימים. מהדיון עלה כי קדושים נפגש עם חזק בטרם האירוע, הוא תושאל זמן קצר לאחר הרצח כשנמצא בבית קפה בהרצליה יחד עם אביו.

"לטביב יש גורמים עבריינים שמסוכסכים עמו, גם לפני האירוע הזה הניחו רימון מתחת לרכבו", אמר עו"ד שי נודל המייצג את קדושים במהלך הדיון. נודל דחה את הטענה כי קדושים ביצע את המעשים ושנשלח לפגוע בטביב.