אייל גולן. ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

"האזנות הסתר" לאייל גולן פוברקו: איש מחשבים בן 27 מאזור המרכז נעצר בחשד שזייף מסמכים הנוגעים להאזנות שבוצעו לכאורה בסביבתו של הזמר אייל גולן. לפי החשד, הוא העביר את החומרים לזמר ולמנהלו בני פרץ וטען בפניהם כי הותקנו מכשירי ציתות ליד ביתו של גולן, מה שהביא אותם להגיש תלונה במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהחקירה עולה כי איש המחשבים הגיע לזמר ולמנהלו עם מסמכים המציגים התכתבויות ושיחות בין מספר גורמים מוכרים בתעשיית הבידור, שכביכול חברו יחד על מנת להפליל את אייל גולן בפרשיית "משחקי חברה" משנת 2013. מתוך המסמכים ניתן היה להבין כי יש גורמים שמאזינים ומצותתים לגולן ולסביבתו.

לאחר שבמחלק הסייבר במשטרת מחוז תל אביב ובפיקוד מפלג ההונאה המחוזי הבינו כי ייתכן ומדובר בזיוף, איש המחשבים נעצר. במהלך חקירתו הודה החשוד כי עשה זאת ממניעים אישיים. עוד עלה כי גולן ואנשיו לא ידעו על המזימה של איש המחשבים. הוא ישוחרר בתנאים מגבילים וחומר החקירה יועבר לפרקליטות.

מחברת ליאם הפקות המייצגת את גולן נמסר: "איננו מתייחסים לנושא עד גמר חקירת המשטרה". רני רהב, איש יחסי הציבור של גולן אמר בעקבות מעצרו החשוד כי "הפרשה חמורה גם באם היא נכונה וגם באם היא לא נכונה. על האחראים לעמוד לדין".

גולן: "סומך על המשטרה"

ביום שני בשבוע שעבר התלונן גולן במשטרה כי חוקרים פרטיים מצאו מכשירי האזנה מחוץ לביתו. ביום חמישי האחרון פורסם כי במשטרה מעריכים שבניגוד לתלונה, גולן לא נפל קורבן לעבירה ועדותו תיבדק מחדש.

זמן קצר לאחר שדווח על ההתפתחות הדרמטית בפרשת גולן, הגיב הזמר ואמר כי "אני סומך על המשטרה שעושה את העבודה שלה על הצד הטוב ביותר. אם יתברר שהדברים נכונים - זה חמור. אם הדברים לא נכונים זה אפילו עוד יותר חמור".

"בשעות האחרונות רצות שמועות לגבי ההאזנות שהן תרגיל יחצ"ני וסיפור בדוי", כתב בסוף השבוע גולן בעמוד הפייסבוק שלו. "חשוב לי להדגיש שאנחנו העברנו את כל החומרים כפי שהם למשטרה באמצעות עורכי הדין ואם הדבר נכון מדובר בשערורייה ואם אינו נכון זו שערורייה גדולה אף יותר. אנו בטוחים שמשטרת ישראל תעשה את העבודה ביסודיות ובנאמנות. צר לי על הספקולציות של אנשים, בקרוב הכל יתברר".

גולן ואמרגנו בני פרץ
הכירו את החשוד. גולן ופרץ | צילום: חדשות 2

"זה יחצנות? זה בושה"

בני פרץ, מנהלו של גולן, שלל מכל וכל את הטענות לפיהן התלונה על האזנות הסתר הייתה חלק מתעלול יחצני. "זה כבוד להוציא את הפרשה הזאת? זה בושה בשבילנו", אמר. "אנחנו מתביישים בכלל לדבר על זה, אם זה יחצנות אז אוי ואבוי לנו. קיבלנו חומרים ברורים לחלוטין, חומרים לא פשוטים ומדאיגים שהם תוצאה של האזנות. לקחנו את החומרים למר יהושע רזניק, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, והוא ניגש למשטרת ישראל וביקש מהם לחקור את אמינותם".

בעקבות תלונתו של הזמר, בדקה המשטרה כמה שמות של אנשים שלדעתה עשויים היו להתקין את מכשירי הציתות, חלקם שמות מוכרים בעולם הבידור. לחוקרים סיפר גולן שהוא חושד שמי שצותת לו הוא גם ש"ארגן" את הקטינות שהתלוננו נגדו על עבירות מין - תלונות שלא הוכחו, והתיק נסגר מחוסר ראיות (אך לא מחוסר אשמה).

בשבוע שעבר התראיינה אחת המתלוננות לחדשות 2 ואיששה את גרסתו של גולן: "יש עבריינים שמעורבים בזה", אמרה ט' בת ה-18 שהתלוננה נגד גולן בפרשה הקודמת, "אלה אנשים שפשוט רוצים להרוס לאייל את הקריירה". לדבריה, עבריינים הפעילו לחץ על קבוצת הנערות כדי שיגיעו למשטרה להתלונן. "חברות שלי קיבלו טלפון, איימו עליהן שכדאי להן להפיל את אייל, שזה יעשה להן רק טוב, שהן יקבלו כסף, סכומים הזויים. ואלה בנות שצריכות את הכסף".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם