אלמונים שרפו הלילה (בין רביעי לחמישי) פרוכת וסימנו צלב קרס בבית מדרש במרכז ירושלים. נסיבות האירוע אינן ברורות עדיין. המשטרה פתחה בחקירה, וצוותי מז"פ הגיעו לזירה על מנת לחקור את הממצאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מסוכנות הידיעות "תצפית" נמסר כי מדובר בבית המדרש "פתחי עולם", הממוקם ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים. לומדי בית המדרש סיפרו כי בחודש האחרון נרשמו שלושה מקרים של השחתה או התנכלות לבית המדרש. הלומדים הוסיפו כי במקרה קודם הושלך ספר תורה אל חדר השירותים במקום.

אתמול גזר בית המשפט המחוזי בעיר עונשי מאסר על האחים שלמה ונחמן טוויטו, פעילי ארגון להב"ה, שהורשעו בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים בשנה שעברה. השופט צבי סגל קבע כי האח הגדול, שלמה, יישלח לשנתיים מאסר, ואילו אחיו נחמן ירצה שנתיים וחצי בכלא.

הפרוכת השרופה
הפרוכת השרופה | צילום: חדשות 2

בנובמבר 2014 הגיעו האחים לבית הספר, שפכו בנזין והציתו את המקום. אמש פורסם לראשונה תיעוד התקרית כפי שנקלט במצלמות האבטחה של המוסד החינוכי.

ביום שלפני ההצתה הגיעו האחים לבית הספר וערכו במקום סיור מקדים. למחרת, סמוך לשעה 18:00, הגיעו לתחנת דלק סמוכה, מילאו מספר מכלי בנזין, עטו כיסויים על פניהם ונכנסו לשטח בית הספר.

לאחר שריססו את הכתובות "מוות לערבים", "אין דו קיום עם סרטן" ו"כהנא צדק", נכנסו לתוך המבנה דרך החלון, עברו בין הכיתות, שפכו בנזין והדליקו אש. לאחר מכן הם נראים השניים בסרטון כשהם נמלטים מהמקום. לבית הספר עצמו, שבו לומדים יחד תלמידים יהודים וערבים, נגרם נזק כבד.