מטבעות
מטבעות "ברמות גימור שונות" | צילום: חטיבת דובר המשטרה

היום (רביעי) הותרה לפרסום פרשת זיוף מטבעות בהיקף גדול על מנת להחדיר אותם לשוק. שלושה חשודים נעצרו במהלך הפשיטה של יחידת להב 433 במשטרה ומעצרם הוארך, וכעת נחשפות התמונות מתוך מעבדת המטבעות המזויפים שהתגלתה במרכז הארץ. בתוך המתחם נמצאו מכונות, גלופות וחומרי גלם לייצור מטבעות של חמישה ועשרה שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום חקירה סמויה שניהלה יחידת להב 433 ובמסגרתה בוצעה פעילות מודיעינית, מבצעית וחקירתית, ערכו הבוקר שוטרי היחידה חיפוש במחסן בגוש דן ומצאו שם מאות מטבעות "ברמות גימור שונות" - שחלק מהן נועדו כבר להפצה בקרב הציבור. במשטרה הדגישו כי הפעילות מנעה את זליגת המטבעות המזויפים לשוק.

מאות מטבעות וציוד לזיוף מתוחכם
מאות מטבעות וציוד לזיוף מתוחכם | צילום: חטיבת דובר המשטרה

בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשבעה ימים את מעצרם של שני חשודים - גבר בן 49 מאשדוד ותושב תל אביב בין 44 ובחמישה ימים את מעצרו של חשוד נוסף, תושב טמרה בן 40. חשודים נוספים עוכבו לחקירה, וייתכנו מעצרים נוספים במסגרת הפרשה.

הפעילות מנעה את הפצת המטבעות
הפעילות מנעה את הפצת המטבעות | צילום: חטיבת דובר המשטרה

"גופי האכיפה והכלכלה בארץ ובעולם רואים בחומרה את הנסיונות המוכרים ברחבי העולם להחדיר כספים מזויפים למחזור", הדגישו במשטרה. "בכוונתנו להמשיך ולפעול, בשיתוף פעולה הדוק עם בנק ישראל וגופי האכיפה, לחשוף עבירות ועבריינים בתחום זה ולמנוע את זליגתם של כספים אלו למשק".