מדוע המשטרה סגרה את תיק החקירה? בתיעוד ממצלמות אבטחה במועדון בתל אביב לפני כשנה וחצי ניתן לראות אלימות קשה של המאבטחים נגד בליינים, אבל בתום החקירה הודיעה המשטרה על סגירת התיק בעקבות קושי לאתר את החשוד המרכזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד ניתן לראות כיצד המאבטחים מוציאים את אחד הבליינים אל מחוץ לכותלי המועדון, שם החל הוויכוח להתלהט והידרדר לאלימות קשה. אחד הבליינים שהוכה נזקק לטיפול רפואי ופונה יחד עם חברו לאחר האירוע לבית החולים. לאחר מכן הם הגישו תלונה במשטרה נגד המאבטחים.

ארבעה חשודים במעשה עוכבו ונעצרו, אך שוחררו לבתיהם. במשטרה הסבירו כי חומרי החקירה הועברו לגורמים הרלבנטיים, אולם ציינו בד בבד כי התקשו לזהות את האדם שמכה וסגרו את התיק.

עו
עו"ד בני כץ | צילום:

"טענת המשטרה אבסורדית"

"איזו סמכות יש בכלל למאבטחים להשתמש באלימות ברוטאלית?", תהה פרקליטם של הבליינים עו"ד בני כץ. "להכות באגרופים בבני אדם שבסך הכל באו לבלות ומצאו את עצמם מאושפזים בבית החולים עם שברים והחלמה של חודשים. השאלה שמונחת לפתחה של המשטרה היא 'מי החליט לסגור את התיק בטענה שלא מצליחים לאתר את החשודים'. זו הרי טענה אבסורדית".

חשוב להדגיש כי כל החברות האבטחה בישראל פועלת תחת רישיון המשטרה. משמעות הדבר היא שבידי המשטרה מצויה רשימת המאבטחים המורשים.

התיעוד מצטרף למקרה האלימות שפורסם בסוף השבוע האחרון, בו נראה מאבטח במועדון האומן 17 מכה בליין צעיר. השוני בין המקרים הוא שתיעוד האחרון הופץ ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת - מה שככל הנראה הוביל לנקיטת צעדים נגד המעורבים.