י' הוא אחד מבכירי הקהילה האנתרופוסופית בישראל, מרצה מבוקש ומוערך, איש חינוך. אבל מאחורי הכסות האינטלקטואלית של המחנך הדגול מסתתר לכאורה פדופיל. חמור מכך, מתברר שבכירים ופעילים רבים בקהילה האנתרופוסופית בישראל מכירים זה שנים את הסיפור המחריד על התקיפות המיניות שביצע לכאורה י' נגד בתו של אחד ממכריו עוד לפני שהייתה בת 10.

הערב, במהדורה המרכזית של חדשות 2, לא רק שנחשפה הפרשה - אלא גם המשא ומתן הסודי שניהל י' שבסיומו שילם מאות אלפי שקלים דמי שתיקה לקורבן שלו. באמצעות משרד עורכי הדין ויינריך ושות' שלחה הקורבן לפני ארבע שנים מכתב רשמי לי'.

"פנייה זו עניינה במעשים מחרידים שביצעת במרשתנו עוד בטרם הגיעה לגיל 10 ובמשך מספר שנים", נכתב במכתב. "מעשיך פגעו קשות בחייה וגרמו לה לנזקים קשים ביותר ובלתי הפיכים שהינה סובלת מהם קשות עד היום, ולמצער הינה עתידה לסבול מהם כל שארית חייה".

למכתב צורף נספח סודי - וידוי של י' על מעשיו הפליליים לכאורה. "זכור לי אירוע שבו הזמינה אותי לראות דברים אצלה בחדר כשהיא לבושה בתחתונים ואני הייתי בריגוש מיני", כתב י'. "היא הייתה באה להתקלח אצלי בחדר למטה ואני הייתי צופה בה כשדלת המקלחת פתוחה. בכל התקופה הזו אמרתי לעצמי שאני נהנה, ולה לא נגרם שום נזק כי היא לא מודעת כלל לעניין".

"אמרתי שהגוף שלה כבר לא לגמרי של ילדה"

במקרה נוסף תיאר י': "נכנסתי למקלחת, הסתכלתי עליה ואמרתי שהגוף שלה כבר לא לגמרי של ילדה". ולבסוף, ברגע של כנות כתב י' כי "בזמן האחרון אני חוזר שוב ושוב לתמונה שלה במלון כשהיא אומרת לי שהיא רוצה להתקשר לאמא... ואני חווה את חוסר האונים שלה, את החוויה של הבגידה הנוראית. ומולה אותי מקשיח את ליבי באכזריות".

פרקליטה של הקורבן הדגיש את האבסורד: "פעולה נמרצת מצד מרשתי, בכוחה גם לעצור אבסורד עצום המתרחש מעצם כך שאתה כמי שעשה את כל המעשים המחליאים והנוראים... משמש כמורה, מחנך ומסמיך, המעמיד מאז 1998 דורות של יועצים ומטפלים ביוגרפיים העוסקים בפסיכותרפיה אנתרופוסופית".

אין תמונה
עו"ד עדי כרמלי

אבל מושא המכתב הוא דרישה כספית, דמי שתיקה, וזה נכתב בזהירות מופלגת: "למרות כל האמור לעיל, ובטרם תנקוט מרשתי בהליכים החוקיים הנדרשים למימוש זכויותיה, מוכנה מרשתי לאפשר לך להביע עמדתך".

לנו נודע כי י' שילם מאות אלפי שקלים כדי למנוע מהאיום להתממש. בעלה של הקורבן הציג באחרונה את החומרים לפרקליטו, עו"ד עדי כרמלי, שהגיע היום למשרדי משטרת תל אביב ושם קץ לקשר השתיקה. "מדובר בפרשה חמורה שעוד ידובר בה רבות ועומקה עדיין לא ברור", אמר כרמלי לחדשות 2. "חשדות חמורים אשר לכאורה טוייחו בעבור 'דמי שתיקה', תוך התעלמות גסה מהוראות הדין הפלילי ומקורבנות פוטנציאלים נוספים".