יואשם במקביל, עזרא סיידוף
עזרא סיידוף, ארכיון | צילום: עמית ולדמן, החדשות

נחקר נוסף בפרשת מעונות ראש הממשלה: עזרא סיידוף, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, זומן לחקירת משטרה בפרשה הסבוכה. סיידוף, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה, ייחקר באזהרה ביום ראשון הקרוב - כך נודע לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש פברואר התייחס סיידוף לחשדות על כשלים בניהול כספי מעונות ראש הממשלה. "הכל שטויות במיץ עגבניות - אני חסכתי כסף למדינה", הוא אמר לעורך הדין הפלילי גדי טל, שאותו שכר לייצגו. עו"ד טל, שכבר ייצג את סיידוף לפני יותר מ-10 שנים בפרשת המתנות והקבלן עמדי שבה זוכה, סיפר לחדשות 2 Online: "יש לו הסברים להכל. הוא הראה לי מסמכים שמאוד הרגיעו אותי. הוא מצפה להגיע למשטרה ולמסור את דבריו בכל נושא שלגביו יישאל".

"הוא אמר שחסך כסף, זה אולי חומר טוב למערכת בחירות אבל לא לחקירה פלילית", הוסיף סניגורו של סיידוף. "אני מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה והמשטרה לא יושפעו מהתקשורת. אנו סומכים על המשטרה ועל הפרקליטות שיעשו עבודתם נאמנה ובראש פתוח ונייטרלי".

החשמלאי חשוד שקיבל שכר בניגוד לחוק

לפני חודש התייצב החשמלאי אבי פחימה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, שם הוא נחקר בחשד שהועסק וקיבל שכר בניגוד לחוק עבור שירותים שנתן למשפחת נתניהו בביתם בקיסריה.

העסקתו של פחימה בוצעה בניגוד להנחיה מפורשת שלא להעסיק דווקא אותו, בשל היותו פעיל ליכוד מוכר המיודד עם בני הזוג נתניהו. בחודש יולי הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי החליט לפתוח בחקירה פלילית "בנוגע למספר עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה" - הן בנושאי המעון בקיסריה והן בנוגע למעון בירושלים.

אבי פחימה
פחימה יחד עם נתניהו | צילום: חדשות

חוקרי המשטרה גבו עדויות רבות מבעלי תפקידים בשני המעונות. לאחר בדיקת סיכום העדויות התקבלה ההחלטה לעבור לחקירה מלאה שבמרכזה יעמוד בשלב הראשון סיידוף.

בששת החודשים האחרונים התנהלה הבדיקה על פי החלטת היועץ במשרדי להב 433 בפיקודו של תנ"צ אפרים ברכה ז"ל. לאחר סיכום הממצאים המליצו פרקליט המדינה וראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרת ישראל מני יצחקי לפתוח בחקירה, והיועץ וינשטיין החליט לקבל את עמדתם.