למרות ההודאה, הרב לא יואשם באונס ככל הנר
הרב אליעזר ברלנד | צילום: חדשות 2

הרב ברלנד, החשוד בשורת מעשי הטרדה מינית, שוחרר הערב (שישי) בתנאים מגבילים ממעצר בהולנד. נמשכים המגעים בין ישראל להולנד בבקשה להסגירו לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרקליטו של ברלנד, שרון נהרי, הצליח לשכנע את בית המשפט באמסטרדם לשחרר את הרב בתנאים מגבילים. עם זאת, סירב השופט לבקשה לשחררו למעצר בית.

ראש ישיבת "שובו בנים", הרב אליעזר ברלנד, נעצר אתמול בהולנד. לברלנד מיוחסות, על פי החשד, מספר עבירות של מעשים מגונים במספר נשים, ובהן קטינה, שפנו אליו לקבלת ייעוץ.

"הרב נעצר מיד לאחר שנחת באמסטרדם"

במטה הארצי של המשטרה ובאגף החקירות התקבל דיווח מהאינטרפול על מעצרו של ברלנד. מעצרו בוצע לבקשת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, באמצעות צו מעצר שהוציאה יאחב״ל להב 433 במשטרת ישראל דרך האינטרפול. יצוין, כי ישראל והולנד חתומות שתיהן על האמנה האירופית בדבר הסגרה.

מקורבי הרב טוענים כי הוא נעצר מיד אחרי שנחת בשדה התעופה סכיפהול שבאמסטרדם. על פי אותו מידע, מספר גדול של בלשים בלבוש אזרחי קפצו על הרב, הפרידו אותו מאנשיו - והובילו אותו למעצר.

ממשטרת ישראל הוסיפו כי ייתכן שהרב נעצר מכיוון שבאינטרפול קיים צו מעצר בינלאומי נגדו. עם זאת, לא ברור מדוע הגיע הרב להולנד בהנחה שידע על הסכמי ההסגרה שיש לה עם ישראל. אחד מאנשיו העלה את האפשרות לפיה הרב הוטעה והובטח לו שלא יופיע ברשימת המבוקשים של המדינה.

בתחילת 2013 עזב הרב ברלנד את הארץ בחופזה ונסע לארצות הברית. לאחר מכן המשיך לשוויץ ופגש שם את עורך דינו יעקב ויינרוט. בהמשך נסע ושהה תקופה מסוימת במרוקו. הרב ברלנד הוא אחד ממנהיגי חסידות ברסלב והישיבה שהוא עומד בראשה, "שובו בנים", היא אחת הישיבות הגדולות ביותר בירושלים.