יפרוש מתפקידו. השופט יצחק כהן
חקירה פלילית תיפתח. השופט כהן | צילום: אתר הנהלת בתי המשפט

חקירה פלילית נגד השופט החשוד בעבירות מין: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, קיבל היום (חמישי) את המלצת ראש אגף החקירות במשטרה, ראש יחידת להב 433 ופרקליט המדינה והורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, החשוד שביצע הטרדות מיניות שביצע בשלוש עד חמש נשים, בהן גם פרקליטות בכירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שלשום (שלישי) פרסמנו לראשונה כי מהממצאים שכבר נאספו בחקירתו של כהן עולה כי מדובר בעבירות מין שעיקרן נגיעות באזורים מוצנעים בגופן של הנשים. עוד עולה שההטרדה המינית האחרונה המיוחסת לשופט אירעה לפני כשנתיים.

כמה מהנשים שלגביהן נבדק החשד מועסקות בתפקידים שונים במערכת אכיפת החוק בצפון. המידע המתייחס לאירוע האחרון מלפני שנתיים, נוגע לפרקליטה שבשלב הזה מתלבטת אם להעיד, אולם האחראית עליה כבר מסרה עדות לחוקרים. חוקרי המשטרה נפגשו גם עם הפרקליטה עצמה וההערכה היא שבתוך כמה ימים יצליחו לשכנע אותה לשתף פעולה.‎

על שניים מהמקרים שנבדקים לא חלה התיישנות, ולחוקרים יש גם מספר עדויות תומכות של אנשים ששמעו מהנשים על החשדות המדוברים בזמן אמת. בכל מקרה, בדיקת המשטרה - גם אם תהפוך אחר כך לחקירה פלילית - תעסוק בסוגיה: מדוע לא הועבר כל המידע הזה למשטרה כבר לפני שנים, הגם שהיו לא מעט גורמים שידעו על כך.

לאור החלטת היועץ המשפטי לממשלה על פתיחה בחקירה פלילית בעניינו של השופט כהן, הודיעו נשיא בית המשפט העליון ושרת המשפטים על הסרת שמו של השופט מרשימת המועמדים לבית המשפט העליון. ההודעה נמסרה על דעת ובהסכמת שרת המשפטים ציפי לבני.‎

"ראיתי את חברתי יוצאת נסערת מחדרו של השופט"

אמש (רביעי) חשפנו כי שלוש פרקליטות מפרקליטות מחוז הצפון העידו בפני המשטרה כי ידעו בזמן אמת על ההטרדה לכאורה שביצע השופט כלפי עמיתתן לפני מספר שנים.

שלוש הפרקליטות אף הציגו תרשומת פרטית של הפרקליטות ולפיה כבר ב-2012 הדיווח הועבר לצמרת פרקליטות המדינה. אחת מהנשים שהעידו במשטרה טוענת שהיא ראתה בזמן אמת את חברתה יוצאת נסערת מחדרו של השופט כהן.

היועמ
אימץ את המלצת המשטרה. היועץ וינשטיין | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

אמש הודיע השופט כהן לשרת המשפטים ציפי לבני כי יקדים את חופשתו, זאת לאחר שבתחילת השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי הוא שוקל לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט המועמד לבית המשפט לעליון בחשד לביצוע עבירות מין - מה שהבשיל היום, כאמור, לפתיחה בחקירה פלילית.

"השופט יצחק כהן הודיע לנשיא בית המשפט העליון ולשרת המשפטים, על הקדמת יציאתו לחופשה (החל מהיום), אשר תיכנן ממילא עקב נישואי בתו, הצפויים בסוף חודש זה", נמסר אתמול מדוברות בתי המשפט.