נתנאל סנדרוסי, החשוד בתאונת הפגע וברח בירושלים שבה נפצע אנוש ילד בן 11, הכחיש הבוקר (שני) בדיון שנערך בעניינו את החשדות החמורים נגדו. בהמשך לגרסה שהציג בבית המשפט, לפיה הוא כלל לא נהג ברכב בזמן התאונה - בני משפחתו של סנדרוסי יוצאים להגנתו: "הרשיעו אותו מראש מבלי להגיע לחקר האמת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אביו של סנדרוסי, אליהו טען היום בבית המשפט ששפכו את דמו. "ליבי שותת דם, שפכו את דמי - שפכו את הדם של הבן שלי, החליטו עליו החלטות כאלה".

"הוא פשוט נקלע למקום הלא נכון, עם החבר'ה הלא נכונים", הוסיף דודו ל"שש עם" עודד בן עמי. "הוא ילד שחבל על הזמן. קשה לנו להאמין שהוא נהג וזה גם מה שהבנו ממנו".

הדוד סיפר על הימים הקשים העוברים על משפחת החשוד בצל התקרית. "ההורים שלו פשוט מסכנים - אבא שלו רב, אמא שלו מורה והם במשבר עמוק מאוד, הם לא יודעים איך לאכול את הצפרדע הזאת". לדבריו, למרות שהתאונה אירעה לפני כשבוע הוא שמע עליה רק בימים האחרונים: "שמעתי רק ביום שישי או חמישי על התאונה הזו, בכלל לא העליתי על דעתי שזה הוא".

"לא נהגתי ברכב"

אחרי שהמשטרה חיפשה אחריו כמעט שבוע, סנדרוסי הסגיר את עצמו אתמול למשטרה, והיום הובא לדיון בבית המשפט לענייני תעבורה בירושלים שבסיומו הוחלט להאריך את מעצרו ב-8 ימים. הוא עצמו מכחיש בתוקף את העבירות המיוחסות לו ולידי החדשות Online הגיעה הגרסה שמסר לחוקריו. "לא נהגתי ברכב, שכרתי את הרכב באותו יום ממישהו שמשכיר כלי רכב לפי שעה ואחרי שסיימתי להשתמש בו, השארתי אותו במקום המוסכם ביני לבינו", טען. "זה קרה שעות לפני התאונה".

לשאלת החוקרים מדוע הוא התחבא ולא הגיע למסור עדות הוא השיב: "אני תלמיד ישיבה, אין לי טלפון חכם ואין לי טלוויזיה. ברגע שאנשים התחילו להגיד לי 'המשטרה מחפשת אותך, ראינו את התמונה שלך בעיתון', ישר באתי אליכם".

אולם, המשטרה לא מאמינה לגרסתו וגורמים המעורים בחקירה אומרים שיש סיבה לכך שנעלם. לטענתם, הוא כנראה נהג תחת השפעת סמים או אלכוהול ונמלט כדי שלא תהיה עדות לשימוש שלו בחומרים אסורים. על פי החשד, הילד שנדרס חצה במעבר חצייה באור ירוק - ואילו סנדרוסי חצה את הצומת ברמזור אדום ופגע בו.

החשדות המיוחסים לסנדרוסי חמורים, וכוללים: הפקרה אחרי פגיעה, שיבוש מהלכי משפט, הכשלת חקירה, קשירת קשר לעבור עבירה, התנהגות הגורמת נזק, נהיגה בחוסר זהירות, נהיגה ברמזור אדום ונהיגה בקלות ראש. בני משפחתו ליוו אותו לבית המשפט, אולם סירבו לדבר עם התקשורת.

הנהג החשוד בפגיעה (צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות)
סנדרוסי בבית המשפט, היום | צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות

סנגורו, עו"ד משה סוחמי, אמר לחדשות Online: "אני מצפה משטרת ישראל לבדוק את הגרסה של כל חשוד לפני שהיא מדליפה לתקשורת חומרים. במקרה המצער הזה המשטרה, מבלי שבדקה את גרסתו, האשימה את מרשי במעורבות בתאונת דרכים קשה מאוד ועבירות חמורות מאוד".

בינתיים, הרופאים במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים שערי צדק עדיין נלחמים על חיי בן ה-11 שנדרס. הוא מורדם ומונשם במצב אנוש, עם סכנה ממשית לחייו.