דרמה בערד: כוחות משטרה גדולים הוזעקו לסניף בנק של מזרחי טפחות בעיר בעקבות דיווחים על חשוד חמוש באקדח שמתבצר בתוך הבניין יחד עם מספר בני ערובה, עובדי המקום. כעבור זמן קצר, נכנע החשוד, לקוח בנק וותיק שהגיע למקום כדי להסדיר חוב, והסגיר את עצמו לידי השוטרים. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחקירה ראשונית של נסיבות האירוע עולה כי החשוד, תושב האזור בשנות ה-30 לחייו, הגיע למקום אחרי שעות הפעילות של הבנק אך הורשה להיכנס פנימה ולהיפגש עם סגן המנהל בשל היותו לקוח מוכר. בשלב מסוים במהלך הפגישה התפתח עימות בין השניים, אז שלף החשוד אקדח עם כדור בקנה והתחיל לאיים עליו בטענה שאם לא יעביר לו כסף - יפגע בו.

עובד נוסף שהיה במקום בזמן האירוע הזעיק את כוחות המשטרה שהגיעו למקום במהירות ובכוחות מתוגברים יחד עם מפקד המחוז הדרומי של המשטרה. השוטרים סגרו את האזור למעבר תושבים ופתחו במשא ומתן עם החשוד בניסיון לשכנע אותו לצאת החוצה ולהסגיר את עצמו.

הנשק שנתפס על החשוד
הנשק שנתפס על החשוד | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

כעבור כ-40 דקות הצליחו השוטרים להשתלט על החשוד שיצא החוצה עם האקדח הטעון, פרקו אותו מנשקו, עצרו אותו והעבירו אותו לחקירה בתחנת המשטרה. מחיפוש על גופו נמצא גם גז מדמיע.

פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול לארבעת עובדי הבנק שהיו במקום בזמן האירוע ומוגדרים כנפגעי חרדה. האירוע הסתיים ללא נפגעים נוספים.

איציק אלפסי, מפקד מרחב נגב במד"א שהגיע למקום האירוע סיפר: "בשעה 15:40 קיבלנו קריאה במוקד נגב על שוד שמתבצע באחד הבנקים בערד, מיד הזעקנו צוותים למקום, הגיעה כמות גדולה של צוותים כי בהתחלה חשבו שיש כאן כמות גדולה של נפגעים. טיפלנו בנפגעי החרדה שיצאו מהבנק ובכך סיימנו את האירוע".