המשטרה עצרה אתמול (ראשון) את משה איראם, חרדי הפעיל במאבק נגד גיוס תלמידי הישיבות, בחשד להסתה לאלימות כנגד ראש אגף כוח אדם בצה"ל האלוף מוטי אלמוז. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראים שני בלשים מגיעים בהפתעה ועוצרים את איראם שהפגין על המדרכה בכניסה ל"ועד הישיבות", כפי שהוא נוהג כמעט מידי יום, בטענה שאנשי הוועד משתפים פעולה עם הצבא ולא מונעים גיוס חרדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

חקירת המשטרה החלה בעקבות חלוקה של פשקאווילים ובהם דברי נאצה והסתה לאלימות כנגד ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז, בסמוך לביתו בכפר תבור. הפרקליטות אישרה את החקירה בסעיף של הסתה לאלימות, ובמשטרה אומרים שצפויים מעצרים נוספים.

בעבר אף פרסמנו בחדשות 2 תיעוד בו נראה אחד מאנשי "ועד הישיבות" מכה את איראם ומתיז לעברו אקונומיקה בזמן שהפגין במקום, אירוע לאחריו נזקק לטיפול רפואי. עורך דינו של איראם מסר כי מרשו מכחיש את המיוחס לו וטוען כי אכן הפגין מול ביתו של אלמוז לפני מספר שבועות, אך לא השתתף בהפגנה המדוברת בה פוזרו הפשקוויילים עם דברי ההסתה נגד ראש אכ"א.

"אני סבור ובטוח כי כל העניין הזה יסתיים בקול ענות חלושה", מסר עו"ד מוטי נווה. "מדובר בבחור נעדר עבר פלילי אשר שיתף פעולה בחקירה, אין לו דבר וחצי דבר עם החשדות המיוחסות לו בבקשת המעצר, ואני סמוך ובטוח שהטיפול בתיק הזה לא יבשיל לכדי כתב אישום".

"המסוכנות הרבה והמיידית הנשקפת מפרסומי הסתה לאלימות כנגד משרתי ציבור בכלל והמשרתים בצבא ההגנה לישראל בפרט היא חמורה, פוגעת בהליכים דמוקרטיים ועשויה להחליש את ידיהם של העוסקים במלאכה", נכתב בהודעת המשטרה. "משטרת ישראל נוקטת ותמשיך לפעול ביד קשה כנגד אלו הבוחרים להפיץ דברי הסתה".

אליעזר יהודה וייס, מארגון "הצלה לאחים" המסייע לאיראם, אמר: "המעצר הנפשע הזה הוא פרק נוסף ברדיפה האובססיבית והבלתי חוקית של משטרת ישראל את הציבור החרדי, הנאבק על זכותו לשמור על צביונו התרבותי הייחודי - אותו מנסה המדינה לשנות בכפייה. בעוד שתוקפו של משה איראם מלפני שבועיים מתהלך חופשי ומעולם לא נעצר, איראם נעצר על לא עוול בכפו ונלקח בברוטאליות משגרת חייו בירושלים ללא התראה עד לטבריה. כמו יתר הפרובוקציות המשטרתיות ההזויות של העת האחרונה, גם זו תשיג את המטרה ההפוכה - ותגרום לציבור החרדי בארץ ובעולם להתאגד ולהקצין במאבקם זה".