כלא והתעלל בה, אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: RF123, חדשות

שני צעירים בגילאי 19 ו-21 נעצרו אתמול (שני) בחשד לאונס נערה בת 17 בתל אביב. החשודים הובאו הבוקר לבית המשפט, שם הוארך מעצרם בשישה ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, השניים, תושבי העיר, פגשו את הנערה בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב ומשם הלכו יחד למלונית הממוקמת סמוך לאזור - שם על פי החשד ביצעו בה את זממם.

בתוך כך, שלשום נחשפה לראשונה עדותה של הנערה בת ה-17 מהרצליה שטוענת כי הייתה קורבן לאונס קבוצתי. בעודה דומעת, סיפרה הנערה את גרסתה בנוגע לערב הקשה בחייה. "הוא שכנע אותי לעלות אליו", שחזרה בחקירתה את הרגע בו הכירה את אחד החשודים.

"ביום חמישי ירדתי עם הכלבה שלי ושמתי לב ל-מ'", סיפרה הנערה לחוקרת. "התחלנו לדבר על הכלבה שלי והוא התחיל להגיד לי כל מיני מילים יפות. הוא שאל שאלות כמו 'איפה אני לומדת ובת כמה אני'. אחרי שעתיים הוא אמר לי שהוא גר ממש קרוב ושיכנע אותי לעלות אליו. השניים עלו לדירתו של החשוד וקיימו בהסכמה יחסי מין.

המתלוננת חזרה לביתה וזמן קצר אחר כך החשוד המרכזי שלח לה הודעת טקסט. "בערב הוא שלח לי הודעה שהוא רוצה להיפגש", ציינה הנערה. "בהתחלה אמרתי לו שאני לא רוצה ושאני נפגשת עם חברה. בסוף החלטתי שאני כן רוצה לבוא, והוא אמר לי שהוא מביא שני חברים. התחרטתי ואמרתי לו שאני לא יכולה להיפגש, אז הוא אמר לי 'ביטלתי אותם'".

למרות העדות - החשודים שוחררו לבתיהם

הנערה המשיכה לספרת כי כשהגיעה לבית, חיכו לה שם שלושה אנשים, כשאחד מהם החל על פי החשד לבצע בה את המעשים. "הוא מנשק ומחבק אותי, נתן לי לשתות והרגשתי שהשפתיים עולות למעלה (מה שנותן אינדיקציה לשימוש בקוקאין), באותו רגע ששתיתי את המשקה הוא זרק אותי למיטה והוריד לי את הבגדים. אמרתי 'די! מה אתה עושה?', ורציתי לצאת משם".

עדותה של המתלוננת היא למעשה העדות היחדיה שמסרה, זאת משום שמצבה הנפשי הקשה לא אפשר לה להעיד בשנית - ודאי שלא להתעמת עם החשודים. מנגד, שלושת החשודים שנעצרו מסרו בעדותם שהכל היה בהסכמה. יש לציין כי גם לא היה סתירות מהותיות בגרסאות שלהם. בלית ברירה במשטרה, למרות שהאמינו למתלוננת, נאלצו לשחרר את החשודים. בשל כך, בצעד חריג הוציאה הפרקליטות הודעת הבהרה לפיה החקירה תמשיך - למרות שיחרורם.