אילוסטרציה
פשיטה וגל מעצרים. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

עשרות אזרחים נפלו קורבן לתרמית? לאחר חקירה סמויה וממושכת, המשטרה פשטה הבוקר (שני) על בתיהם של שישה שרברבים (אינסטלטורים), כחלק מחקירת חשד לפרשת "עוקץ" של אינסטלטורים. לפי החשד, האינסטלטורים גבו סכומי עתק - שלעיתים הסתכמו באלפי שקלים - ואף גנבו מלקוחות רבים.החשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מהחקירה עולה כי החשודים נהגו להפיץ באזור המרכז וגוש דן מגנטים למתן שירותי אינסטלציה: למרות שהמגנטים נשאו שמות שונים של בעלי המקצוע ומספרי טלפון שונים, החוקרים למדו כי כל השיחות התנקזו למקום אחד. כאשר החשודים הגיעו לבתי הלקוחות, הם ניצלו לפי החשד את מצוקתם או את גילם - וגבו מהם אלפי שקלים על תיקונים קטנים.

לדברי המשטרה, החשודים לא הסתפקו בגביית היתר - ובמספר מקרים אף גנבו מבתי הלקוחות תכשיטים, כסף מזומן, המחאות וכרטיסי אשראי. מהחקירה עולה שהחשודים עשו שימוש בכספים וכרטיסי האשראי, תוך שהם ממציאים תירוצים שונים כדי להוציא את הדיירים מהדירה.

לאחרונה, כך עולה מחומר החקירה, שכללו החשודים את אופן פעולתם - ונהגו להתקשר לתושבים תוך התחזות לנציגי תאגידי המים ולעתים לנציגי חברת החשמל. הם הודיעו על קלקול בצנרת או בארון החשמל והציעו את שירותיהם בפתרון הבעיה: במקרים אלה גבו החשודים סכומי עתק בעבור "תיקון התקלה", מבלי שבוצעה כלל עבודה.

המשטרה מייחסת לחשודים עבירות רבות, בהן זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, התפרצות לבתי מגורים וגנבה, הונאה בכרטיס חיוב,  גנבה, עושק על ידי הפקעת מחיר ועבירות מס. החקירה מתנהלת במשטרה (הונאה תל אביב) בשיתוף עם גורמי מס הכנסה ומע"מ ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה תל אביב.