המשטרה עצרה היום (שלישי) 3 מטפלות ואחות אחראית, תושבות קריית מוצקין, קריית ים, שפרעם ומג'דל כרום, בחשד להזנחה והתעללות בחסר ישע בבית האבות בקריית ים. הארבע יובאו מחר בשעות הבוקר להארכת מעצר בבימ"ש קריות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"המשטרה רואה בחומרה עבירות המבוצעות כלפי חסרי ישע ומשקיעה את מירב ומיטב המשאבים על מנת להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין", נמסר לאחר מעצר החשודות.

המעצרים התבצעו לאחר שאמש התפרסמו בערוץ 10 תמונות קשות של התעללות של עובדים בקשישים בבית האבות "נאות ים" בקריית ים. הפרשה החדשה נחשפה שלושה חודשים בלבד אחרי התיעוד הקשה בחדשות 2, בו נראו מטפלים סיעודיים בבית האבות "נאות כיפת הזהב" בחיפה כשהם מתעללים ונוהגים באלימות כלפי קשישים שמתגוררים במקום.

בתמונות ששודרו אתמול נראה תיעוד ממצלמה נסתרת שהותקנה בחדרה של ר', קשישה בת 91, שעברה, כפי שנראה בסרטון, התעללות קשה על-ידי כמה מטפלים. לאחר הפרסום, שוטרי תחנת זבולון פתחו בחקירת האירוע.

בתיעוד שפרסם הכתב אלי לוי, נראית הקשישה באחד המקרים כשהיא מבקשת שיחליפו לה חיתול אחרי שבמשך יום שלם לא טיפלו בה. "מה, את חיה?", צועק עליה העובד. "תמותי כבר עם הרטיבות הזו".

בסרטון נראים כמה מהמטפלים שמוסיפים קללות לאלימות שהם נוקטים כלפיה, ובאחד המקרים אחת המטפלות מנתקת מהחשמל את לחצן המצוקה, כך שאילו הקשישה הייתה מנסה להזעיק עזרה בעת הצורך - איש מצוות המטפלים לא יכול היה לדעת על כך.

מבית האבות נמסר בתגובה כי "מיד לאחר שהתגלה המקרה, הוגשה תלונה במשטרה והמקרה דווח למשרד הבריאות. במקביל, העובדים נקראו לשימוע באותו היום, הושעו מידית מעבודתם ולא יחזרו לעבוד במקום. ננקוט אפס סובלנות כלפי כל סוג של התעמרות בקשישים גם בעתיד".