הבניין בו נמצא הילד בחדרה (צילום: פלאש 90, חדשות)
הדירה בה מתגוררת המשפחה | צילום: פלאש 90, חדשות

פחות מיממה לאחר שנמצא הנער בן ה-14 מחדרה, שלפי החשד לא יצא מביתו במשך תקופה ארוכה, חקירת המשטרה נמשכת - אך החשד להתעללות הוסר. עם זאת, עשוי להיות מוגש כתב אישום נגד ההורים בגין עבירה על חוק חינוך חובה: גורמים בפרקליטות ובמשטרה אמרו כי נושא ההשגחה של ההורים, שהיו חייבים לשלוח אותו למסגרת חינוכית, נבדק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העדות של אחותו של הנער הובילה להתפתחות בחקירה. האחות, שעובדת כמאבטחת, לא העבירה ביקורת על אביה: לחדשות 2 נודע ממקורבים למשפחה שהאחות בחקירתה אמרה ש"יכול להיות שאבא שלי היה נוקשה בחינוך שלנו אבל הוא אבא שדאג לנו לאחי ולי והוא לא נזקק לאנשים למרות שהוא לא עבד".

עוד סיפרה האחות לחוקרים למה שימש הכלוב הצמוד למבנה: "אבא אסף פחיות, גרוטאות ותיקן אותם ומכר אותם. בגלל זה כל הערימות שהיו בבית והכלוב שהיה מאחורי הבית. ועל כן אני לא רואה שום מקרה של התעללות או של כליאה. להפך, יש תלות בלתי מוסברת בין אחי לבין ההורים שלי".

במפגש עם ההורים הילד לא בכה או פחד

אתמול (חמישי) בשעות הערב הגיעו ההורים לבית החולים הלל יפה, בו מוחזק בנם - לאחר שמפקד תחנת חדרה הורה לשחרר את ההורים. הם הגיעו עם מפקד התחנה ועובדים סוציאליים לבית החולים, בו נערך מפגש עם הנער תחת פיקוח. גורמים ברווחה מסרו לחדשות 2 שהמפגש היה מרגש ולא היה שום סימן שהילד פחד או חשש או בכה בגלל נוכחות ההורים - דבר המסמן כי לא הייתה אלימות נגד הילד.

גורמי הרווחה ימשיכו לפקח על המפגשים האלה בין ההורים והנער עד יום ראשון, ואז יוחלט מה ייעשה לגביו לגבי השתלבותו במסגרת חינוכית. עם זאת, גורמי חינוך אמרו שיהיה קשה לשלב אותו כי היה נעדר מכל מסגרת כלשהי: "הוא ידע רק אמא, אבא, בית ושוטטות".
 
גורמים המקורבים למשפחה מספרים שמדובר בילד מאוד פיקח, קרא המון ספרים: לדבריהם, האם דאגה לחנך אותו למרות שלא היה במסגרת חינוכית. החינוך שהוא רכש דרך המשפחה לא מבייש את בית הספר וכנראה ההורים האמינו שהמסגרת החינוכית לא מתאימה לו ולכן החליטו להשאיר אותו בבית.

החקירה נמשכת (צילום: חדשות 2)
החקירה נמשכת | צילום: חדשות 2

עורכי הדין: "חשדות סרק"
 
גם היום נשמעה ביקורת על לשכת הרווחה של עיריית חדרה, שהילד "נעלם לה מתחת לרדאר". לאחר שהמשפחה עברה לגור ב-2009.
 
עורכי הדין של ההורים, דן גלעד ואיגור גלידר מטעם הסניגוריה הציבורית, מסרו: "אנחנו מברכים על ההחלטה של המשטרה לשחרר את ההורים בתנאים מגבילים. זהו הייתה חקירה מהירה ומקצועית של המשטרה שהיו יכולים בגלל הלחץ והפרסומים לפגוע ביחסים בין הילד לבין ההורים ולפרסם כי מדובר בחשד להתעללות וכליאה אבל במשטרה לא נחפזו ובדקו, לקחו עדויות מהאנשים, שלחו חוקרת ילדים וגבו עדות מהילד בבית החולים ומהאחות ששפכה אור על החקירה".

עוד הוסיפו הפרקליטים כי "מוכח כי מדובר בחשדות סרק וההורים לא פגעו כלל וכלל בבנם ואנו מקווים שרשויות הרווחה יסייעו להורים במצוקתם עכשיו, יבואו לקראתם יעזרו להורים ולילד לחזור לשגרת חיים במקום חקירות".