חגי פליסיאן, ארכיון
ביקורת בביתו של פליסיאן | צילום: חדשות 2

מתח לקראת אירועי הגאווה בתל אביב: המשטרה ערכה ביקור בביתו של חגי פליסיאן, מי שהואשם בעבר ברצח בבר נוער, לקראת מצעד הגאווה שיתקיים ביום שישי הקרוב. אשתו, ספיר פליסיאן, אמרה לחדשות 2 כי "זה בלתי נסבל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה ביקשו לדעת איפה פליסיאן נמצא. "כל שנה לפני המצעד נוחתים אצלי בגינה שוטרים ועוקבים אחרי חגי", המשיכה אשתו. "עוד חודש אני יולדת, אני לא יכולה שהילדים יהיו עדים לדברים האלה, בעלי אינו עבריין. הוא מנסה לשקם את חייו ממה שהמדינה עשתה לו. היום הוא מנהל סופר, ואם יגיעו שוטרים למקום העבודה שלו, בסוף יפטרו אותו. בסוף נעזוב את הארץ".

אתמול נעצר תושב בני ברק בן 20, לאחר שהעלה פוסט בפייסבוק בו הוא מביע רצון לבצע פיגוע במצעד הגאווה שיתקיים בתל אביב ביום שישי הקרוב. הצעיר נעצר בחשד לאיומים והוא הועבר לחקירת משטרה.

איומים ואלימות אינם זרים סביב מצעדי הגאווה בישראל בשנים האחרונות. לפני כשנה גזרו שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים מאסר עולם ועוד 31 שנות מאסר על ישי שליסל, שהורשע ברצח שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים לפני שנתיים ובעוד שישה ניסיונות רצח.

מצעד הגאווה בירושלים. קריאה להתפקד
מצעד הגאווה בת"א, ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

לצד עונש המאסר, קבע בית המשפט כי שליסל ישלם פיצויים למשפחות הנפגעים בגובה של 258 אלף שקלים לכל אחת מהן. בסך הכול חויב שליסל לשלם פיצויים בסך שני מיליון ו-64 אלף שקלים.

במעמד הקראת גזר הדין אמרה השופטת נאוה בן אור כי "לפנינו אדם שאינו רואה אדם אחר לנגד עיניו. אדם אכזרי. כל אדם שנברא - בצלם זר להווייתו. האדם המסוכן הזה לא יכול עוד לסתובב ברחובות ירושלים או בכל מקום אחר".

אין תמונה
שירה בנקי ז"ל

אלא שזו לא הייתה הפעם הראשונה ששליסל דקר משתתפים במצעד הגאווה. בשנת 2005, עשור לפני שרצח את שירה בנקי, דקר שליסל שלושה משתתפים במצעד בירושלים - ושוחרר שלושה שבועות בלבד לפני המצעד ב-2015.