הואשם בשני מקרי רצח, אבוטבול
חשוד במעורבות ברצח. אבוטבול | צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר

בית המשפט התיר הבוקר (חמישי) לפרסום כי אסי אבוטבול הוא ראש ארגון הפשע שנעצר אתמול בחשד למעורבות ברצח עו"ד יורם חכם. בית המשפט האריך הבוקר את מעצרו של אבוטבול ב-12 יום. לבקשת נציגי היחידה הארצית לחקירות. כמו כן הוארך ב-9 ימים מעצרו של נחשון גוב, החשוד בביצוע הרצח עצמו של עו"ד חכם ושל חשודה נוספת בסיוע לרצח. "המדינה בפשיטת רגל", אמר אבוטבול לכתבים בתחילת הדיון, כשחיוך על פניו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל נמשכים גם היום בנתניה החיפושים אחר גופתו של העבריין משה הדס שנרצח לפני 17 שנה. לפני מותו של הדס, התנהל בינו לבין אבוטבול מאבק שליטה בנתניה ובשרון. עלפי ממצאי חקירת הרצח, ביקש אבוטבול לעשות עמו סולחה, ואז כפי שהודה באוזני עד המדינה בפרשה 512, רצח אותו ואף עקר את עיניו, אך עד היום הגופה לא נמצאה.

בחקירתו מכחיש אבוטבול את החשדות נגדו. "לאורך כל הפגישות איתו הוא הביע צער עמוק על מותו של עו"ד חכם", מסר פרקליטו עורך הדין אבי כהן. עוד אמר העו"ד כי אבוטבול מוכן להיבדק בפוליגרף כדי להוכיח את חפותו, ובלבד שאם יימצא דובר אמת, תיפסק החקירה ויבוטל גם כתב האישום שהוגש נגדו על רצח משה הדס.

עו
עו"ד חכם ז"ל | צילום: Roni Schutzer/Flash90, חדשות 2
החשוד ברצח נחשון גוב
החשוד ברצח נחשון גוב | צילום: חדשות 2


 
פרקליטו של אבוטבול אף הגיש כבר לבית המשפט המחוזי בקשה לבטל את כתב האישום שהוגש נגדו על רצח משה הדס, לאחר שאתמול הוא נחקר שוב בעניין זה. "לא ייתכן שבעת ובעונה אחת גם יתקיים משפט נגדו והוא גם ימשיך להיחקר באותו עניין", מסר העו"ד. כמו כן עוד" כהן כי אתמול הפגישו החוקרים את אבוטבול עם אסיר נוסף שכנראה קשור בפרשה אך לא מסר מי האסיר ובמה עסק העימות בין השנים.

אתמול נחשף כי חוקרי היחידה הארצית מחזיקים בידיהם כבר שנים בשתי ראיות משמעותיות שקושרות על פי החשד את אבוטבול לרצח עורך הדין חכם ז"ל. עד כה, לא ניתן היה להציג את הראיות האלה בבית המשפט - אך עכשיו זה השתנה, ובכך נסללה הדרך למעצרו.

כמו כן נחשף כי המטען שהתפוצץ במכוניתו של עורך הדין חכם ז"ל, הוטמן יממה לפני כן - בעת שהוא הוזמן לארוחת סולחה עם בני משפחתו של אבוטבול, בדומה לסולחה שהתקיימה לפני הרצח של משה הדס. למחרת פוצץ המטען בשלט רחוק וגרם למותו של חכם.

החיפושים אחר משה הדס בנתניה
החיפושים אחר משה הדס בנתניה | צילום: חדשות 2

עו"ד חכם, שנחשב אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, נרצח ב-11 ביוני 2008 כשמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בג'יפ שלו התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב. במשטרה פתחו בחקירה מאומצת בניסיון לפענח את החיסול המתוחכם ובדקו האם הרקע קשור לעיסוקו של חכם או לחייו האישיים, אך לא מצאו קצה חוט שיוביל אותם לרוצחים. אף חשוד לא נעצר במסגרת החקירה. חכם ז"ל, שהיה אז בן 53, גרוש ואב ל-4 בנות, ייצג בתיק האחרון שבו עסק את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשע.