חקירת חיסולו של עו"ד חכם: המשטרה עצרה הערב (רביעי) שני בני אדם נוספים בחשד שהיו מעורבים ברצח עורך הדין יורם חכם, שחוסל בשנת 2008. השניים נחשבים למקורביו של ראש ארגון הפשיעה שנעצר לפני מספר שעות בחשד שהיה מעורב בחיסול. השניים יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבוקר הותר לפרסום כי המשטרה פתחה מחדש את חקירת הרצח של עורך הדין יורם חכם שהתרחש לפני תשע שנים. על הפרטים הוטל צו איסור פרסום, לאחר שככל הנראה חלה התפתחות משמעותית בחקירה. לאחר מכן נודע כי עבריין בכיר נעצר בפרשה. במסגרת ההתפתחות, מתבצעים חיפושים נרחבים בנתניה אחר גופת אדם שנרצח לפני כמה שנים אך עד כה לא אותרה. כבר בימי החקירה הראשונים היה ברור לצוותי החקירה כי האיש, שהיה מוכר כעבריין, נרצח - אך גופתו לא נמצאה. כעת, בעקבות ההתפתחות בחקירה, סבורים החוקרים שיהיה ניתן למצוא אותה ולהשיג התקדמות משמעותית בפענוח האירוע.

עורך הדין יורם חכם
עו"ד חכם | צילום: חדשות 2

לאחרונה חודשה החקירה הסמויה ביחידה הארצית לחקירות בין לאומיות, וכעת היא הפכה לחקירה גלויה. הבוקר הוצא צו איסור פרסום על פרטי ההתפתחות, אך במשטרה מעריכים שכבר בקרוב יהיה ניתן לפרסם פרטים נוספים בעניין. בחודש יוני 2015 נעצר חשוד נוסף בחשד למעורבות ברצח עורך הדין - במסגרת החקירה שמתנהלת כחלק מפרשה 512. עוד לפני המעצר הותר לפרסום כי אסי אבוטבול הוא ראש ארגון הפשע החשוד שהיה מעורב בחיסול עורך הדין הפלילי - בפיצוץ מטען ברכבו. אך בהמשך, החקירה בעניין אבוטבול לא העלתה דבר.

עו"ד חכם, שנחשב אחד מבכירי עורכי הדין הפליליים בישראל, נרצח ב-11 ביוני 2008 כשמטען חבלה רב עוצמה שהוטמן בג'יפ שלו התפוצץ ברחוב יגאל אלון בתל אביב. במשטרה פתחו בחקירה מאומצת בניסיון לפענח את החיסול המתוחכם ובדקו האם הרקע קשור לעיסוקו של חכם או לחייו האישיים, אך לא מצאו קצה חוט שיוביל אותם לרוצחים. אף חשוד לא נעצר במסגרת החקירה. חכם ז"ל, שהיה אז בן 53, גרוש ואב ל-4 בנות, ייצג בתיק האחרון שבו עסק את אבוטבול, שהואשם אז בניהול ארגון פשע.