שעות ספורות לאחר שנחקר תחת אזהרה, התייצב הערב (ראשון) יו"ר האופוזיציה ומנהיג המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, מול המצלמות והגיב לחשדות המיוחסים לו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"תאמינו לי שאני רגוע, ותהיו אתם רגועים", אמר הרצוג בכנס של מפלגת העבודה. "אם יש מישהו במפלגה שאינו רגוע, אז כדאי שיירגע. תפקידו של מנהיג הוא להתמודד עם תופעות שכאלו, להתגבר עליהן, להמשיך להוביל ולנצח".

"אם יהיה צורך אגיע ואסייע ככל שיידרש כדי שהפרשה הזאת תהיה במהרה מאחורינו", אמר הרצוג בכנס של מפלגת העבודה. "התייצבתי הבוקר ללא דיחוי, ואני סומך לחלוטין על גורמי אכיפת החוק ומודה להם ההוגנות שבטיפול בפרשה".

הרצוג, הערב
הרצוג, הערב | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"רבים בסיעה נתנו גיבוי מלא, זו העת להיות ביחד"

"זה לא סוד שבכל פעם שעולה הסוגיה של בחירות כלליות ופנימיות, צפות תלונות שונות ומשונות", ציין הרצוג. "טוב שהדברים נבדקים, כפי שנבדקו בעבר אצל ראשי אופוזיציה קודמים שנחקרו במשטרה".

"שמעתי חברות וחברים רבים בסיעה בכנסת ומנהיגים אחרים במפלגה, שנתנו גיבוי מוחלט ומלא, ואני מודה להם על כך מקרב לב", הוסיף הרצוג. "זוהי המהות של השותפות הפוליטית. ברור שזה לא קל, לאף אחד זה לא קל - ובוודאי לא לי, אבל מה שלא הורג מחשל, וזו העת להיות ביחד".

כאמור, מוקדם יותר היום חקרה היחידה הארצית של המשטרה את הרצוג באזהרה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. הרצוג חשוד בביצוע עבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב - זאת בהקשר לבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013.

לחברי וחברות מפלגתו כתב הרצוג בסיום החקירה: "בצאתי משם, אני משוכנע לחלוטין שלא דבק במעשיי שום רבב ושבקרוב הפרשה תהיה מאחוריי. תודה לכם על החברות והגיבוי".