חקירת האונס של הנערה הלוקה בשכלה: בזמן שהמשטרה טרם החליטה האם האונס הוא על רקע לאומני, אחיה טוען כי הכיר את החשודים אך לא העלה על דעתו שהם עלולים לפגוע באחותו. "אני הכרתי אותם קודם, אני לא מעכל שזה הם - הם אנשים שישבו איתי כמעט כל יום", סיפר לחדשות 2 Online.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עימאד א-דין דראג'מה, פלסטיני תושב השטחים בעל רישיון עבודה בישראל, וקטין פלסטיני נעצרו בשבוע שעבר בחשד שהיו שותפים באונס קבוצתי של צעירה לוקה בשכלה, לפני כשבועיים בתל אביב. במשטרה עדיין מחפשים אחר חשוד שלישי, שלפי תלונת הצעירה השתתף גם הוא במעשים.

האם בעיני האח מדובר באונס לאומני? "לא מעניין אותי, לא מתעסק עם זה בכלל", אמר האח. "אני צריך להתעסק בלשקם את הילדה, אתה מבין? אני דיברתי עם התקשורת, אבל לא בגלל שרציתי אלא בגלל שהיו דברים שנאמרו שהייתי צריך להגיב".

בריאיון המצולם שחזר האח את מאורעות היום בו הותקפה אחותו: "הילדה נאנסה פה בבית, בדירה מולנו, בזמן שאני יצאתי עם הכלבים לסיבוב. זה לא היה עשר דקות, אבל לא היה חשש - אני סמכתי על האנשים האלה, לא הייתה מחשבה שדבר כזה יכול לקרות".

החשוד באונס על רקע לאומני בבית המשפט
החשוד באונס בבית המשפט | צילום: חדשות 2

"לא רוצה להתייחס למה שהחשודים אומרים"

לטענת הצעירה, שעדותה נגבתה על ידי חוקר מיוחד של המשטרה, השלושה ביצעו בה מעשי אונס קשים, שכללו אלמנטים של ביזוי והשפלות. החשודים הכחישו בתוקף את המיוחס להם וטענו שכלל לא בילו עם הצעירה, אולם במהלך החקירה התגלה צילום של אחד החשודים עם המתלוננת.

לדבריו, אחותו לא סיפרה לו מיד על מה שהתרחש: "בסופו של תהליך היא סיפרה לבת הזוג שלי והן סיפרו לי. ברגע שהילדה אמרה שזה מה שקרה והחליטה שהיא רוצה לשתף ולהתלונן, כל מה שיש לי לעשות זה לתמוך בה וללכת איתה".

"היו לי שתי אפשרויות: או לעשות 'חוק של רחוב', מה שנקרא בשפה הפשוטה, או ללכת עם זה למשטרה וזה מה שעשיתי", הוסיף האח - שסירב להתייחס לחלק מהטענות של החשודים. "אני לא רוצה להפריע למשטרה לעשות את העבודה שלה ולא רוצה שאחותי תיפגע".

האח סיכם: "מה אנחנו רוצים סך הכול? שקט. בעיקרון אנחנו רוצים שקט, את הפינה השקטה שלנו, זה הכל. כשתיגמר החקירה נראה ונדבר. אני לא רוצה להתייחס למה שהם אומרים ולא רוצה להפריע לחקירת המשטרה".

88% מהתיקים - נסגרו. אילוסטרציה
מעשה אונס קשה. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

שלשום הצהירה דוברת המשטרה מירב לפידות כי האונס הקבוצתי של הנערה הלוקה בשכלה ככל הנראה אינו על רקע לאומני, אך אתמול, בבקשת הארכת המעצר, נכתב כי המניע למעשים נבע מ"גזענות ועוינות" מה שגרם לבלבול בבית המשפט.

נציג המשטרה ביקש להסיר את סעיף הגזענות ולהאריך את מעצרו של החשוד ב-8 ימים, אך זמן קצר לאחר מכן, בעקבות טלפונים מבכירים במשטרה, ביקש להוסיף בחזרה את הסעיף עד שייעצר החשוד השלישי במעשה. בתוך כך, הוארך עד יום רביעי מעצרו של הקטין שנעצר בחשד למעורבות בביצוע האונס.

החשוד, עימאד א-דין דראג'מה, חשוד בעבירות נוספות של מעשה סדום והתעללות, בעילה ובעילת אישה תוך ניצול מחלת נפש או ליקוי נפשי. בדיון בהארכת מעצרו הוא הוסיף להכחיש את המיוחס לו ואמר כי כבר בחקירות הצהיר כי לא עשה דבר. כשנשאל האם הרקע למעשים הוא לאומני, סרב החשוד לענות.