גבריאל נדאף
האב נדאף | צילום:

אחרי התחקיר בחדשות 2 - תלונה ראשונה נגד האב גבריאל נדאף: מספר חיילים נוצרים וחברים בפורום הגיוס הגישו הלילה (בין שני לשלישי) תלונה למשטרה נגד הכומר העוסק בגיוס נוצרים לצה"ל. עורך הדין אייל פלטק, המייצג את המתלוננים, פנה למשטרת זבולון והתלונן בשמם על ניצול, הטרדות מיניות וניצול סמכות מצד הכומר שנבחר להדליק משואה. "אין ספק שלאחר תלונה ראשונה זו, יגיעו עוד בעקבותיה", אמר.

התחקיר של חיים ריבלין: האב גבריאל נדאף וסימני השאלה

התלונה במשטרת זבולון הגיעה שעות לאחר שאגף החקירות והמודיעין במשטרה הודיע כי יפתח בבדיקת הטענות שהועלו נגד נדאף ונחשפו בתחקיר חדשות 2. התחקיר של חיים ריבלין, ששודר במהדורה המרכזית ביום ראשון, חשף טענות על רמיזות מיניות מצדו של האב כלפי צעירים שפנו אליו לעזרה והצעות לסיוע בארגון אישורי כניסה לישראל בתמורה לטובות הנאה.

בצל הטענות נגדו, הגיע אתמול נדאף עצמו לכנסת לאירוע קבלת פנים ולצורך הכנות למדליקי המשואות בערב יום העצמאות. "יש גורמים שמנסים לרקום עלילת זדון נגדי, נגד אשתי ונגד שני בניי שמשרתים בצבא", אמר. לדבריו, המקור להתנכלויות נגדו הוא הפעילות שלו למען גיוס לצה"ל.

"האמת היחידה שלי היא שלא פגעתי באיש כלשהו ולא ניצלתי את מעמדי כדי לקבל הטבות הנאה מאף אחד", אמר. "אני רוצה להודות לוועדה הציבורית שבחרה בי. הבחירה הזו, במיוחד באיש כמורה במדינת ישראל ונציג המיעוט הנוצרי דובר ערבית, מעידה שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית וכולנו צריכים לשמור עליה. אני אדליק משואה ביום העצמאות".

אחרי שהודיעה המשטרה כי תפתח בחקירת הטענות נגד נדאף, מתגלה כי בדיקת המשטרה בעניינו החלה כבר לפני מספר שבועות, עוד לפני הפרסום - ולפני שוועדת הסמלים והטקסים ובחרה בו להדליק משואה ביום העצמאות.

האב נדאף מדליק משואה
החזרות לטקס הדלקת המשואות, אתמול | צילום: חדשות 2

היועמ"ש: אין מניעה שהכומר ישיא משואה

כבר לפני מספר שבועות נפגש חוקר מיחידת להב 433 עם גורם המקורב לנדאף, ושמע ממנו פרטים על התנהגות בעייתית לכאורה של הכומר. המידע הזה נבחן גם בימים אלה במשטרה. למרות הבדיקה, ברור כי היא לא תושלם עד מועד הטקס ביום רביעי ועל כן נראה שהאב נדאף ידליק את המשואה למרות הכל.

שרת התרבות ויו"ר ועדת השרים לענייני טקסים מירי רגב, המקורבת לאב נדאף ומי שגם דחפה לבחירתו, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בשאלה האם יש מניעה שהכומר ישיא משואה אחרי הודעת המשטרה. תשובתו של היועץ הייתה כי אין מניעה, ועל כן הודיעה רגב כי היא לא תתערב בהחלטת הוועדה.