שעות ספורות לאחר שהוגשה תלונה ראשונה במשטרה נגד הכומר העוסק בגיוס נוצרים לצה"ל, נחשפים הערב (שלישי) פרטים חדשים על מי שאמור להדליק משואה מחר. מדובר באירוע שהתרחש לפני כשנה, בו הכומר גבריאל נדאף התעמת עם צעיר מנצרת: השניים הגישו תלונות נגדיות, ובדיקת הפוליגרף מפריכה את טענות האב - ומעלה ספקות מחודשים על התנהלותו.

התחקיר של חיים ריבלין שהוביל לתחילת הסערה: האב גבריאל נדאף וסימני השאלה

ח', מתאגרף מקצועי צעיר מנצרת, קיבל לדבריו לפני למעלה משנה הודעות מפרופיל בדוי בפייסבוק, הודעות שנשאו בחלקן אופי מיני
בהמשך, הוא טוען, התברר לו כי נדאף עומד מאחורי המסרים. "הוא אמר שהוא רוצה לראות אותי ולעזור לי באגרוף שלי. הוא אמר 'אני רוצה שתצא איתי ותהיה חבר שלי'", סיפר ח' לחדשות 2. בשני המקרים בהם נפגשו השניים, טוען ח', הכומר הטריד אותו מינית.

"הוא התחיל לשים יד עליי, על הרגל שלי והתחיל להגיד לי: 'יאללה, בוא נעשה, בוא נצא יחד'. אמרתי לו: 'אל תשים יד, אל תעשה כלום', אני לא הסכמתי למשהו. אז הוא זרק עליי 100 יורו ואמר לי: 'תחשוב על זה ונדבר עוד'", שחזר ח' את המפגש הראשון. בפגישה השנייה בין השניים במועדון האגרוף פרץ עימות אלים: "הוא סגר את הדלת, התחיל לשים יד עוד פעם, ניסה להוריד לי את המכנס".

גילויים חדשים בפרשה
האב נדאף | צילום: רויטרס

בשלב זה ח' שלף את מכשיר הטלפון שלו והחל לצלם את נדאף, ששלף אקדח מגלימתו: "הוא אמר לי 'תוריד את הצילום, אתה טרוריסט, אתה מחבל, אתה רוצה לחטוף אותי, עכשיו תראה מה אעשה'".

גם הכומר וגם הצעיר הגישו תלונות נגדיות, ונדאף סיפר בחקירה: "עשיתי טעות, לא הייתי צריך להאמין לצעיר ולהגיע למועדון. באתי לשם כדי לעזור לו. לא היה שום קשר איתו באינטרנט, לא ניסיתי להפשיט אותו ולא היה שום מפגש קודם". אבל בריאיון שהעניק ל"ישראל היום" בסוף השבוע האחרון טען שהותקף על רקע לאומני על רקע פעילותו לגיוס נוצרים לצה"ל: בדיקת פוליגרף שנערכה מטעמנו לקראת שידור התחקיר של חיים ריבלין גילתה ממצאים שונים - וקבעה שנדאף דיבר שקר כשטען כי לא התפשט מול ח' מלבד הסרת גלימתו.

עו"ד ויסאם חסן, פרקליטו של ח', אמר: "בחקירה הייתה התעלמות מהמפגש הראשון שלדעתי הוא חשוב, במפגש השני נשמעה טענה של ניסיון חטיפה שהמקור שלה מאוד מאוד ברור, לפי חומר החקירה". המשטרה והפרקליטות סגרו את התיק, אך הפרקליט ביקש לאחרונה לפתוח את התיק מחדש.

ויסאם חסן, פרקליטו של ח'
ויסאם חסן, פרקליטו של ח' | צילום: חדשות 2

האב גבריאל נדאף מסר בתגובה לכתבה: "מדובר במהלך שקרי ונואש שכל מטרתו היא למנוע ממני להדליק את הדלקת המשואה. האנשים הללו ארבו לי עם מצלמות ועשו זאת בהצגה מתוזמנת כדי לפגוע בי ובעמדותיי התומכות בגיוס נוצרים לצה"ל. כשמספרים על 'הטרדה מינית' כאשר ה'מוטרד' הוא 'מתאגרף' צעיר - עם 'צוות צילום' מסביבו, כולם מבינים שמדובר בקנוניה. המהלך כשל והפרקליטות סגרה את התיק מזמן ומחוסר אשמה".

עוד הוסיף נדאף כי "ערכתי שתי בדיקות פוליגרף שכללו את השאלות של ערוץ 2, אחת אצל המבקר הפנימי של איגוד בודקי הפוליגרף ובמכון פוליגרף נוסף, ושתיהן אוֹששו את דברי האמת שלי. מכיוון שאני בטוח בצדקתי, הגשתי ללא כל חשש תלונה במשטרה ואני בטוח שזו תגלה את האמת ותחשוף כי מדובר במזימה נגדי". במשטרה השיבו כי התיק טופל באופן מקצועי ויסודי והועבר לפרקליטות להחלטה בעניינו.