היורה נמלט מהזירה
היורה נמלט מהזירה | צילום:

חיסול לאור יום בלב העיר: גבר המוכר למשטרה נהרג ושניים נוספים נפצעו הבוקר (חמישי) לאחר שנורו בשדרות המגינים בחיפה. מחקירה ראשונית עולה כי רוכב אופנוע שעבר במקום ירה לעבר המכונית בה נסעו השלושה - ונמלט מהמקום. המשטרה פתחה בחקירה ובסריקות אחר היורה, וההערכה היא כי הרקע למעשה פלילי וסכסוך בין עבריינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנשי צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזעק לזירה, בשדרות המגינים פינת הבנקים, קבעו את מותו של הגבר, בשנות ה-50 לחייו. שני הפצועים הנוספים - בנו של ההרוג, גבר כבן 30 , נפצע בינוני וגבר כבן 40 נפצע קל - סובלים מפגיעות ירי בגפיים. הם קיבלו טיפול רפואי מצוותי מד"א ואיחוד הצלה. 

הנפגעים נמצאו מוטלים בזירה (צילום: איחוד הצלה צפון)
הנפגעים נמצאו מוטלים בזירה | צילום: איחוד הצלה צפון

המשטרה: "לא נעבור לסדר היום"

מפקד תחנת חיפה, נצ"מ אבי אדרי, הגיע לזירה ואמר כי מדובר באירוע עם תוצאות טראגיות. "הדמויות ברכב נבחרו בקפידה", אמר הקצין הבכיר שהדגיש כי מדובר בזירה מורכבת וכי הרקע לרצח פלילי. "חשוב לדעת שאירוע כזה באמצע היום באמצע חיפה זה אירוע שלא נעבור עליו לסדר היום". מרחב חוף במשטרה הציב מחסומים באזור הירי וכוחות גדולים של תחנת חיפה הוזעקו למקום, ותיק החקירה הועבר לטיפול היחידה המרכזית במחוז חוף.

איתי בר דוד, פרמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר כי נפגעי הירי נמצאו מוטלים בזירה: "שני נפגעים נמצאו כשהם בהכרה וסובלים מפצעי ירי בגפיים, אחד מהם סבל מפציעת ירי משמעותית בעקבותיה נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

זירת הפיצוץ בגבעתיים, השבוע
זירת הפיצוץ בגבעתיים, השבוע | צילום:

דורון שפיר, פרמדיק "איחוד הצלה", הוסיף: "קיבלנו דיווח על ארוע ירי. כשהגענו למקום לצערנו נקבע מוות של גבר שנפגע אנושות, טיפלנו בעוד שני נפגעים שנפגעו מהירי כשהם בהכרה ופצועים במצב בינוני".

בראשון: נסיון חיסול פלילי בגבעתיים

ביום ראשון נפצעו ארבעה בני אדם, כתוצאה מפיצוץ שהתרחש בכלי רכב פרטי ברחוב הפלמ"ח בגבעתיים. הפצועים מוכרים למשטרה כאנשיו של ראש ארגון הפשע עמיר מולנר וההערכה במשטרה היא כי הרקע למעשה הוא פלילי.

"ראינו רכב שחנה בצד הכביש כשהוא מרוסק לגמרי, מחוץ לרכב היו 3 גברים כבני 40 בהכרה מלאה, שסבלנו מפגיעות הדף ורסיסים", סיפרה אז פרמדיקית מד"א נעמה קרמניאן שהגיעה למקום. "הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני במקום ופינינו אותם במהירות תוך כדי טיפול לבתי החולים".