הואשם בשני מקרי רצח, אבוטבול
"קריאה לעזרה", אבוטבול | צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר

יומיים אחרי שהותר לפרסום כי גם הוא מעורב בפרשה 512 ונעצר בחשד למעשי רצח וניסיונות חיסול, ניסה ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול לשים קץ לחייו בתאו בכלא השרון. בבדיקות נמצאו חתכים שטחיים על ידיו, מצבו קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבוטבול דיווח הבוקר (חמישי) לסוהרים בכלא כי ניסה לפגוע בעצמו בדרכים שונות. הוא נבדק במרפאה ועל ידיו נמצאו חתכים שטחיים וסימנים נוספים. מצבו קל ויציב והוא נבדק במרפאה ובמידת הצורך יפונה לבית חולים להשלמת הבדיקות.

מקורב לראש ארגון הפשע, ששוחח עמו בשעות האחרונות, סיפר לחדשות 2 online: "זו קריאה לעזרה, אסי עובר תקופה מאוד לא פשוטה. הוא מרגיש שרוצים לקבור אותו. הוא כבר 9 שנים בכלא וחשב שהוא מתחיל לראות את האור, ואז הפילו עליו את זה. פתאום בא עד מדינה ומספר סיפורים".

הוא הסביר כי אבוטבול נמצא במצב מאוד קשה: "זה ברור שהוא לא חשב על לשים קץ לחייו, הוא לא חתך את העורק הראשי. אם הוא היה רוצה זה היה נראה אחרת, מה הוא לא יודע לבלוע כדור ציאניד?".

פרשה 512: 4 ראשי ארגוני פשע נעצרו
פרשה 512: 4 ראשי ארגוני פשע נעצרו | צילום:

4 מבכירי העבריינים בישראל במעצר

אבוטבול חשוד במסגרת פרשה 512 במעורבות בשני מעשי רצח ובשני ניסיונות רצח שאירעו בתחילת שנות האלפיים: רצח העבריין משה הדס באפריל 2000, רצח דודי דנגור במקסיקו ביולי 2002, ניסיון רצח אבי ימין בפברואר 2001 וניסיון רצח נוסף שאירע באותה שנה.

יחד אתו הובאו שלשום לדיון בהארכת מעצרם שלשום חמישה חשודים נוספים. אחד מהם חשוד יחד עם אבוטבול בכל ארבעת המעשים המדוברים. עצור אחר חשוד במעורבות באחד מניסיונות הרצח ושלושת העצורים הנותרים נעצרו בחשד למעורבות באירועים אחרים.

במסגרת הפרשה המורכבת נמצאים כרגע בחקירה ארבעה מבכירי העבריינים בישראל: יצחק אברג'יל, אבי רוחן, ריקו שירזי ואסי אבוטבול. ההערכות הן שמספר החשודים שייעצרו בפרשה יגיע ל-120.

שניים מראשי ארגוני הפשיעה - יצחק אברג'יל ואסי אבוטבול - נעצרו בכלא, שם הם מרצים עונשי מאסר לאחר שהורשעו בפרשות אחרות. נגד השניים האחרים - אבי רוחן וריקו שירזי - מתנהלות חקירות שלא קשורות לפרשה המרכזית.