יצחק אברג'יל
דרמה בפרשה 512: עד מדינה נוסף. אברג'יל | צילום: מוטי קמחי

עד מדינה נוסף בפרשה 512: אחד מבכירי העבריינים, שנחשב למקורב מאוד לראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, גויס על ידי היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית) והפרקליטות כעד מדינה. הוא נעצר עם תחילת הפרשה ונחקר בחשד למעורבות, בין היתר, בניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין ובפרשיות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אותו עד מדינה, שמוגדר עבריין בכיר, מפליל לכאורה את יצחק ומאיר אברג'יל, וגם מעורבים אחרים בפרשה. אתמול אמר נציג המשטרה בדיון הארכת המעצר של מאיר אברג'יל כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה ששופכת אור ומחזקת את החשדות נגדו ונגד אחרים. היום כבר ברור למה הוא התכוון.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו כי אמר היום זו "הפרשה המשמעותית ביותר בהיסטוריה של משטרת ישראל בתחום ארגוני הפשיעה", וכי "לראשונה יש ראיות גם נגד אלה שנותנים את ההוראות ולא רק נגד מי שמבצע אותן".

בחודש שעבר עומת יצחק אברג'יל, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה 512, עם עד מדינה אחר נגדו - מי שנחשב בעבר לאחד מבכירי ארגון הפשע שלו. העימות בחדר החקירות לווה באבטחה כבדה. במהלך העימות אמר עד המדינה לאברג'יל: "החלטתי לספר הכל".

אברג'יל עצמו שמר על זכות השתיקה - ולא הוציא ולו מילה אחת מפיו לאורך כל העימות. בתום העימות אמרו חוקרי המשטרה לאברג'יל: "יש לנו עוד הרבה עדים נגדך". מוקדם יותר באותו יום עצרה המשטרה עבריין בכיר החשוד שניסה לחסל ראש ארגון פשע גדול בחו"ל. החשוד נעצר בנמל התעופה בן גוריון טרם יציאתו מהארץ לחופשה. הוא הובא לחקירה במשרדי היחידה לחקירות בינלאומיות.