בית הכנסת בקריית יובל
בית הכנסת בקריית יובל | צילום: חדשות

שלושה חשודים ממוצא ערבי נעצרו הערב (שלישי) בחשד שהם אלה שגרמו את הנזק לספרי התורה ולתשמישי הקדושה בבית הכנסת "שיח ישראל" בשכונת קריית יובל בירושלים. ההערכה: הרקע לאירוע - פלילי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

עם קבלת הדיווח על שנעשה, הגיעו למקום כוחות משטרה וטכנאי זיהוי ונפתחה חקירה לבירור הנסיבות, שבמסגרתה נעצרו שלושת החשודים. ראש עיריית ירושלים משה ליאון הביע שאט נפש מהשחתת בית הכנסת ואמר כי מדובר במקרה מזעזע שמזכיר תקופות אפלות של העם היהודי. "לא ניתן לפשעים כאלה להתרחש בימינו", הבהיר. "אני בטוח שמשטרת ישראל תשים ידה במהרה על הפושעים".

"תמונות קשות ומכאיבות הבוקר מבית הכנסת בקרית יובל", כתב נשיא המדינה ריבלין בדף הפייסבוק שלו: "אני בטוח שמשטרת ישראל תגיע אל מחלליו ותביאם לדין במהרה על מנת להבטיח כי מראות שכאלה לא ישנו".

ץשמישי הקדושה על הרצפה
ץשמישי הקדושה על הרצפה | צילום: חדשות


הרב הראשי לישראל יצחק יוסף הוסיף: "הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא שחוללו על ידי בני בליעל בתוך בית הכנסת. על הרשויות להפוך כל אבן, להגיע אל הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין. על כל אותם שנחשפו לזוועה, לקבל על עצמם תענית או לפדות אותה בצדקה וכן כל יהודי שכבוד התורה יקר לליבו, יקבל על עצמו יום של לימוד תורה בתענית דיבור להגדיל ולחזק כבוד התורה שחולל".

אלמונים השחיתו את המקום הקדוש
אלמונים השחיתו את המקום הקדוש | צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות


ספרי תורה חוללו
ספרי תורה חוללו | צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות


גם יושב ראש מפלגת ש"ס אריה דרעי כינה את המקרה "פוגרום אנטישמי ומזוויע" והביע תמיהה כיצד זה שבארץ ישראל, בהיכל שנקרא על שמו של יונתן סנלדר ז"ל שנרצח עם שני ילדיו בטבח המזעזע בטולוז שבצרפת, קרה מקרה כזה.

"אלו מראות קשים שמזכירים תקפות אפלות בהיסטוריה של העם שלנו", אמר יושב ראש האיחוד הלאומי, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ'. "אני קורא לרשויות האכיפה לעשות כל מה שצריך כדי לאתר באופן מיידי את המבצעים ולהעמידם לדין".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו