עלייתו ונפילתו של אפי נוה
נחקר זה היום השני ברציפות | צילום: Flash90, חדשות

פרשת מין תמורת מינוי ממשיכה לטלטל את מערכת המשפט: המשטרה חקרה עד כה שלושה חשודים, ובראשם יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה, שהתפטר היום מתפקידו לאור החשדות הכבדים נגדו. אמש (חמישי) פורסמה לראשונה במהדורה המרכזית גרסתו של השופט שאשתו חשודה במתן שוחד מיני לנוה: "מעלילים עלילה נוראית".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"היחסים האישיים שלנו מצוינים, אני תומך בה, מחזק אותה ומאמין בה לחלוטין", הדגיש השופט. "מעולם לא הייתה לה מערכת יחסים אינטימית או רומן עם אפי נוה. כואב לי מאוד שמשרבבים את השם של אשתי כדי לפגוע בכל המערכת. עושים לה עוול נוראי".

נוה נחקר אתמול פעם נוספת במתקני יחידה להב 433 בחשד לשוחד מיני לאחר שנחשף כי קיים יחסים רומנטיים עם עורכת דין שקודמה לתפקיד שופטת ועם עורכת דין נוספת, רעיה של שופט שהביע עניין בקידומו ודבריו פורסמו אמש לראשונה בחדשות. ברביעי בערב שחרר בית משפט השלום בת"א את נוה למעצר בית בתנאים מגבילים עד ליום רביעי הבא, ובכך נדחתה בקשת המשטרה להאריך את מעצרו בשלושה ימים.

במהלך הדיון ביום רביעי אמר נציג המשטרה כי הסיבה שרק עו"ד נוה הובא להארכת מעצר היא שהחשד נגדו מוחשי. לדברי הנציג, התשתית העובדתית שהתגבשה בעניינו עברה את משוכת החשד הסביר המתבקש ואף מעבר לכך.

לאחר התפטרותו פרסם נוה הודעה. "אני מודיע בזה על התפטרותי מתפקידי כראש לשכת עורכי הדין", כתב נוה. "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח יסתיים במהרה, יפגע בפעילותה החשובה של הלשכה. אני מודה לכל חבריי וידידיי על הדרך המשותפת שעברנו ומאחל הצלחה למי שיבוא במקומי".

שלושה חשודים נחקרו אתמול במשרדי יחידת להב 433: נוה, שופטת בבית משפט השלום ורעייתו של השופט, עורכת דין במקצועה. החשד הוא שרעייתו קיימה עם נוה יחסים מיניים על מנת שהוא יסייע לקדם את בעלה לבית המשפט המחוזי, קידום שבסופו של דבר לא יצא לפועל. השופט עצמו אינו חשוד בביצוע עבירה. בסיום חקירתן, שוחררו השופטת ועורכת הדין למעצר בית בתנאים מגבילים למשך חמישה ימים. השופטת אף הוצאה לחופשה. החשד השני הוא שנוה ניצל את תפקידו לפני כמה שנים כדי לקדם מינוי של שופטת בבית משפט השלום בתמורה לקשרים רומנטיים שניהלה איתו.