בתום כ-10 שעות הסתיימה הערב (חמישי) חקירתו של אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר. בכוונת נוה להגיש תלונה במשטרה על פריצה לטלפון נייד ועבירות מחשב לאחר שהתברר כי הראיות לחדשות נגדו הגיעו ממכשירו הסלולרי שנמסר לידי כתבת גל"צ הדס שטייף שחשפה אתמול את הפרשה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

נוה מעריך כי החומר "הגנוב" שנמסר לגל"צ כלל לא קשור לגירושין שלו. הוא נהג להחליף סלולריים מחשש שעוקבים אחריו, כך שהמכשיר המדובר הוא סלולרי ישן שלו שהשאיר בכספת בביתו או במשרדו.

נוה גם משוכנע שמישהו גנב את הסלולרי שלו והעביר אותו בכמה גלגולים עד שלבסוף הגיע לידי שטייף. חרף סכסוך הגירושים, הטלפון לא הגיע מגרושתו ולכן נוה החליט להגיש תלונה במשטרה נגד גניבת הפלאפון, פריצתו ופריצה למחשב.

נוה בהארכת מעצרו, ארכיון
אפי נוה בהארכת מעצרו, אמש | צילום: חדשות

עורך דינו של נוה, בעז בן צור, התראיין הערב במהדורה המרכזית וטען כי אכן הטלפון ובו עיקר הראיות נגד מרשו הגיע בעבירה. "מדובר במכשיר טלפון שנגנב", אמר עו"ד בן צור. "אנחנו לא יודעים בידי מי. יש לנו השערות אבל את זה שהמשטרה תבדוק. המכשיר הועבר לידי כתבת גל"צ שהולכת למומחה שיפרוץ את מכשיר הטלפון ואת המידע מעבירים למשטרה. זה מעורר כמה שאלות מאוד נכבדות".

לדבריו, העובדה שהפרקליטות אף העניקה לשטייף חסינות מעוררת מספר שאלות. "השאלה הראשונה היא קבילות. מה דינה של חקירה שמתחילה בחומר שהתקבל בעבירה? האם החקירה הזאת מזדהמת מטבעה לנוכח העבירה? יש גם את ההיבט הציבורי. האם יהיה נכון לקחת טלפון פרטי של אדם עם כל ההודעות האישיות, שהכל מצוי בידי גורם עיתונאי או בידי המשטרה? האם הדבר הזה הוא מהלך תקין?".